Broń w motocyklowych silnikach! Wzmożone kontrole na granicy z UK.
MotoRmania
8 stycznia 2020

Polaków wracających do UK  z motocyklami mogą spotkać utrudnienia.

Motocykliści i kierowcy wracający do Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się dodatkowych kontroli w brytyjskich portach po tym jak znaleziono broań palną ukrytą w  silnikach różnych motocykli przewożonych na przyczepkach.

Możliwe są opóźnienia dla wszystkich podróżnych, ponieważ zaplanowano dodatkowe poszukiwania.   Niedawno 37-letni Brytyjczyka, Stephena Spiersa, przyłapano na przemycie 96 sztuk broni palnej ukrytej w blokach silników motocyklowych transportowanych przyczepą.

„To jedna z największych jednorazowych prób przemytu broni palnej do Wielkiej Brytanii”, powiedział Tony O’Sullivan z Organised Crime Partnership.

Policja twierdzi, że Spiers odgrywał kluczową rolę w gangu zajmującym się przemytem z Francji.  Są podejrzenia, że gang przemycał w ten sposób znacznie większe ilości broni stąd mogą się trafić nieprzyjemnie kontrole utrudniające wjazd do UK. Jeżeli wieziesz tam swój motocykl na przyczepce, to może się okazać, że na granicy spędzisz więcej czasu niż planowałeś.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły