2,65 mln USD odszkodowania dla motocyklisty – winna „dziura” na drodze.

- MotoRmania

Takie rzeczy „niestety” tylko w USA.. 67-letni motocyklista po czterech latach ostatecznie wygrał w sądzie.

New Jersey Herald donosi, że sześcioosobowa ława  przysięgłych przyznała właśnie 67-letniemu Rogerowi Gatesowi kolejne 756 000 USD na wydatki medyczne oprócz wypłaty odszkodowania w wysokości 2,65 mln USD  po wypadku do jakiego doszło w  kwietniu 2016 r. Gates jechał na motocyklu Victory kiedy, jak czytamy w raporcie policyjnym : „nie udało mu się opanować motocykla podczas pokonywania zakrętu i uderzył w w Grand Voyagera  Plymoutha”.

Według Herolda kierowca samochodu uważał, że Gates jechał zbyt szybko i dlatego stracił kontrolę nad motocyklem, ale nie zostało to udowodnione. Sam Gates przekonywał, iż stracił kontrolę nad motocyklem, ze względu na dziury w drodze, które dziwnym trafem, zaraz po wypadku zostały szybko naprawione. Pomógł mu materiał dowodowy w postaci wcześniejszych doniesień o złej jakości drogi na tamtym odcinku zgłaszanych przez innych kierowców.

Gates musiał być bardzo przekonywujący ponieważ przysięgli zaledwie po 4 godzinnej naradzie przyznali mu odszkodowanie w wysokości 2,65 mln USD.  Pieniądze, musi wypłacić skarb County Passaic, na którego terenie znajduje się feralna droga.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl