2,65 mln USD odszkodowania dla motocyklisty – winna „dziura” na drodze.
MotoRmania
12 marca 2020

Takie rzeczy „niestety” tylko w USA.. 67-letni motocyklista po czterech latach ostatecznie wygrał w sądzie.

New Jersey Herald donosi, że sześcioosobowa ława  przysięgłych przyznała właśnie 67-letniemu Rogerowi Gatesowi kolejne 756 000 USD na wydatki medyczne oprócz wypłaty odszkodowania w wysokości 2,65 mln USD  po wypadku do jakiego doszło w  kwietniu 2016 r. Gates jechał na motocyklu Victory kiedy, jak czytamy w raporcie policyjnym : „nie udało mu się opanować motocykla podczas pokonywania zakrętu i uderzył w w Grand Voyagera  Plymoutha”.

Według Herolda kierowca samochodu uważał, że Gates jechał zbyt szybko i dlatego stracił kontrolę nad motocyklem, ale nie zostało to udowodnione. Sam Gates przekonywał, iż stracił kontrolę nad motocyklem, ze względu na dziury w drodze, które dziwnym trafem, zaraz po wypadku zostały szybko naprawione. Pomógł mu materiał dowodowy w postaci wcześniejszych doniesień o złej jakości drogi na tamtym odcinku zgłaszanych przez innych kierowców.

Gates musiał być bardzo przekonywujący ponieważ przysięgli zaledwie po 4 godzinnej naradzie przyznali mu odszkodowanie w wysokości 2,65 mln USD.  Pieniądze, musi wypłacić skarb County Passaic, na którego terenie znajduje się feralna droga.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły