Przesadzili! Tak wygląda BMW R1250 GS.
MotoRmania
12 marca 2020

Ironwood Custom Motorcycles są znane z budowania ostrych, dobrze wykończonych bokserów BMW serii R- tym razem przeszli najśmielsze oczekiwania.

Ten najnowszy projekt jest daleki od tej prostej i klasycznej platformy. Tym razem holenderscy specjaliści dorwali zupełnie nowego R1250GS. Krótko mówiąc mamy sprzęt z mocą 134 KM i 143 Nm. Przy projekcie współpracowało BMW Motorrad Holandia, które chciało mieć coś szczególnego na dziesięciolecie obecności na holenderskim rynku, a inspirację wniósł producent zegarków TW Steel. Ten motocykl miał być połączeniem maszyny i zegarka. Tak powstał „Dominator”.

 

 

Całe nadwozie jest niestandardowe. Z przodu znajduje się przedni reflektor LED BMW S1000XR, a z tyłu światło S1000RR. Wyświetlacz TFT został przeniesiony z kierownicy na zbiornik.

Zmodyfikowano zawieszenie – mamy karbonowy widelec oraz amortyzatory TFX Suspension.

 

Zestaw 17-calowych kutych kół karbonowych od Rotobox pomógł jeszcze bardziej ulepszyć podwozie 1250. Hamulce zostały ulepszone zaciskami Brembo od R1250R.

Efekt jest szokujący, chociaż naszym zdaniem trochę za bardzo przypomina stylistycznie KTM’a SuperDuke’a.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły