Poznań, Kraków, Łódź, Warszawa- zakaz podwożenia dzieci do szkoły.

- MotoRmania

Warszawa wkrótce rozpocznie pilotażowy program porannego zamykania ulic przy szkołach – Poznań, Kraków i Łódź też zainteresowane.

To może po kolei.  Wszystko zaczęło się w Austrii. We wrześniu 2018 roku w szkole podstawowej Vereinsgasse w Wiedniu zapoczątowano projekt, który miał przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Pomysł był prosty – przez około dwa miesiące pomiędzy 7.45 a 8.15 rano ruch na ulicy, przy której stoi szkoła, był zamknięty dla samochodów. Nikt nie mógł tam w tym czasie wjechać, łącznie z okolicznymi mieszkańcami. Przebieg akcji był na bieżąco nadzorowany.Wiedeńscy urzędnicy nie mają wątpliwości, że wprowadzenie tego zakazu przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa w okolicy szkoły i spowodowało, że więcej uczniów dotarło tam na piechotę lub na rowerze.

Dodatkowym aspektem jaki podnoszą warszawscy urzędnicy jest zakorkowanie wąskich ulic poprzez kolejki samochodów, które zatrzymują się w celu wysadzenia dzieci. Pod koniec marca taka procedura zostanie wdrożona pod jedną z warszawskich szkół. Ulica zostanie zamknięta na 30 min przed rozpoczęciem zajęć.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl