Sacher i alpejskie łąki – kolejna wyprawa Ani Jackowskiej
MotoRmania
29 maja 2012

29 maja br. Ania Jackowska, podróżniczka, autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”, wyruszy do Austrii. Tym razem wyprawa będzie znacznie bliższa, ale to nie znaczy, że mniej emocjonująca.

Informacja prasowa

Projekt „Sacher i alpejskie łąki” realizowany wspólnie z austria.info, rozpoczynie się 29 maja i potrwa niespełna miesiąc. Trasa prowadzić będzie przez Wiedeń, Wachau/Dolna Austria, Alpy Kitzbühelskie, Ischgl, Vorarlberg, Silberregion Karwendel, Karyntię, Villach i Graz.

Ania Jackowska zdradziła już swoje plany:

„Warto ulec pokusie Austrii. Różnorodność tego niewielkiego kraju zachwyci każdego. Lodowce, jeziora, górskie łąki. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, wyśmienita kuchnia i doskonałe wina. A to wszystko tuż obok nas. Dwutygodniowy urlop z rodziną, spontaniczny wypad z przyjaciółmi? Górskie szlaki, trasy rowerowe, muzea Wiednia – kierunek Austria! Dookoła, raz w górę, raz w dół – jak na szalonych karuzelach wiedeńskiego Prateru. Grossglockner, jezioro Nezyderskie. Najwyżej i najniżej, jak w Austrii jest to możliwe. Od tych zmian wysokości nieraz zakręci się w głowie. Ale niech to górskie zawirowanie trwa jak najdłużej. Wysokogórskie drogi – Kaunertaler Gletscherstraße, Gerlos Alpenstrasse odkryją przede mną alpejskie tajemnce…”

Ania pojedzie motocyklem BMW F650 GS wyposażonym w opony Tourance Metzeler oraz olej Castrol Power 1 sprawdzający się w różnych warunkach atmosferycznych. Do grona partnerów dołączy marka Autoguard, dzięki której Ania będzie mogła czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. Wśród wspierających wyprawę nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który towarzyszy Ani od samego początku. Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol, Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: BMW Auto Fus, Canon Polska oraz Camonboard.pl.

Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu www.zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”. Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej – wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany („Moto Balkan Cooltour 2010”) – za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Gographic, USA (2011), Argentyna (2012). Więcej informacji znaleźć można na www.aniajackowska.pl oraz na FB – Kobieta na Motocyklu.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły