Podwójne damskie uderzenie na MŚ

- MotoRmania

Już w najbliższy piątek i sobotę najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zmierzą się w kolejnych rundach Mistrzostw Świata. Tym razem wirtuozi motocyklowych ewolucji zawitają do Berlina, a następnym przystankiem 23 marca będzie Polska. Podczas tych rund wyjątkowo na latających motocyklach zobaczymy też dwie kobiety: Emmę McFerran i Iwonę Guzowską.

Bez specjalnej przerwy po niezwykle emocjonującej rundzie w Kownie zawodnicy już jutro i w sobotę ponownie zmierzą się w O2 Arenie w Berlinie. Towarzyszyć im będzie Emma McFerran, australijska zawodniczka, która jako pierwsza kobieta samodzielnie wykręci Backflipa podczas Mistrzostw Świata. Emocji będzie tym więcej, ponieważ będzie to jeden z pierwszych większych występów Emmy po bardzo groźnej kontuzji. Australijka jednak nie po raz pierwszy udowadnia, że odwagą i umiejętnościami nie odstaje specjalnie od swoich kolegów z toru.

Natomiast już 23 marca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu będziemy mieli okazję oglądać kolejną kobietę, która nie boi się wyzwań. Nasza rodaczka Iwona Guzowska razem z Petrem Pilatem wykona Tandem Backflipa. Salto w tył, które jest samo w sobie niebezpieczną ewolucją, przy podwójnie obciążonym motocyklu staje się trickiem najwyższego ryzyka. Udział w tym wyczynie tylko potwierdza, że poza żelaznymi pięściami Iwona dysponuje również żelaznymi nerwami. Ale nie tylko o samo wyzwanie i przekroczenie kolejnej granicy chodzi. Tandem Backflip Petra i Iwony ma też cel charytatywny. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na wyrównanie szans młodych ludzi pochodzących z biedniejszych warstw społecznych.

W ERGO ARENIE, poza utytułowaną pięściarką, na torze zobaczymy dwóch Polaków: Artura Puzio i Marcina Łukaszczyka. Artur pomimo niesprzyjającej aury trenował do polskiej rundy MŚ w swoim parku. Marcin wraz z zawodnikami z Czech i Włoch aktualnie występuje w pokazach w Niemczech, a prawdziwe przygotowania zamierza rozpocząć po powrocie do kraju, czyli po 12 marca.

Zachęcamy gorąco do zjawienia się w ERGO ARENIE 23 marca z polskimi flagami, aby dopingować zarówno Iwonę i Petra w tym niesamowitym wyczynie, jak i naszych reprezentantów. Bilety nadal do nabycia na EBILET.PL, EVENTIM.PL, TICKETPRO.PL oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Więcej na: www.sportainment.pl

Oficjalny fan page: https://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/435852773117516/

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl