MOTORóżowi podbili Warszawę!
MotoRmania
30 września 2014

W sobotę 27 września grupa motocyklistek i motocyklistów w charakterystycznych różowych kamizelkach wyruszyła z M1 Centrum Handlowego Marki, aby przejechać ulicami Warszawy specjalnie wytyczoną trasą. Przyświecał im jeden ważny cel, profilaktyka w walce z  rakiem piersi. Akcję zorganizowała agencja Link PR, która jest pomysłodawcą wydarzenia.

Symboliczny przejazd ulicami Warszawy na odcinku ok. 50 km był promocją działań związanych z profilaktyką raka piersi. Poprzez swój entuzjazm i uśmiech jego uczestnicy byli aktywnym wsparciem dla kobiet chorych i fundacji charytatywnych.Organizatorzy przekonywali, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony.

Trasa przejazdu przebiegała pod siedzibami głównych, polskich stacji telewizyjnych. MOTORóżowi pojawili się także w Centrum, Wilanowie oraz w okolicach Dworca Wileńskiego. Wszędzie wzbudzali ogromne zainteresowanie wśród przechodniów i kierowców. Bezpieczeństwo przejazdu zapewniła MOTORóżowym Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego. W M1 Centrum Handlowym Marki o bezpieczeństwo zadbała Komenda Powiatowa Policji w Wołominie.  W akcji uczestniczyli również ratownicy z Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów oraz ratownicy z Ele Taxi.

Po zakończeniu przejazdu motocykliści wrócili do M1, gdzie mogli wziąć udział w licznych aktywnościach: specjalistki z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego edukowały uczestniczki jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi oraz jak się zachować w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian. Motocykliści brali też udział w konkursach przygotowanych przez partnerów akcji. W konkursie firmy Tom Tom można było wygrać  nawigację motocyklową Rider. Motul producent kosmetyków motocyklowych, przygotował quiz, w którym nagrodą były zestawy jego produktów. Yamaha ufundowała oryginalne plecaki dla motocyklistów. Uczestnicy akcji mogli również wygrać jazdy doszkalające w szkole Tomka Kulika.

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania miłośników motocykli, zwłaszcza kobiet motocyklistek, których na polskich drogach jest już bardzo wiele. Są silne, niezależne, dbają o swoje zdrowie i są świadome zagrożeń związanych z ryzkiem zachorowania na raka. Motocyklistki dały wspaniały przykład dla innych kobiet, że warto realizować swoje pasje.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły