Motopomorzanki – bursztynowym szlakiem do Sankt Petersburga
MotoRmania
6 maja 2013

Motopomorzanki to grupa dziewczyn i kobiet z Pomorza, które dzieli wiek, temperament, miejsce zamieszkania czy różne sposoby na życie, ale najważniejszy jest fakt, że łączy je jedno – mianowicie pasja do jednośladów.

Ta jakże silna kobieca banda liczy już sobie ponad setkę członkiń, które entuzjastycznie spędzają czas na wspólnych wypadach motocyklowych. Motopomorzanki nie ograniczają się tylko do wycieczek wokół pobliskich miejscowości, ich głównym celem są  wyprawy do krajów, które swoją historią i kulturą nawiązują do Złota Północy, a mianowicie bursztynu.

W związku z powyższymi założeniami już w 2011 roku reprezentantki Stowarzyszenia Motocyklistek Pomorskich Motopomorzanki zapoczątkowały cykl podróży słynnym szlakiem bursztynowym. Pierwsza wyprawa odbyła się do słonecznej Italii, druga do naszych sąsiadów na Ukrainie, a obecna zakłada wizytę w dawnej stolicy Rosji, Sankt Petersburgu. Podróż ta odbędzie się w dniach 29.06-14.07.2013 i liczyć będzie nie bagatela 3700 km.

Na swojej trasie dziewczyny odwiedzą kraje położone w północno-wschodniej Europie takie jak Litwa, Łotwa, Estonia oraz Rosja. Przemierzając wszystkie te państwa, reprezentantki Motopomorzanek będą miały okazję zbadać jeszcze dogłębniej charakterystykę złotego minerału, a co więcej, doświadczenia z wyprawy pozwolą z bliska zrozumieć jego zawiłą historię. Dla miłośniczek bursztynu to bardzo dokształcające doświadczenie, które w przyszłości obrodzi w bogatą wiedzę. dzięki której propagowanie oraz promowanie  naszej pomorskiej krainy stanie się jeszcze łatwiejsze.

Głównym założeniem wyprawy jest spopularyzowanie szlaku bursztynowego, rozwijanie komunikacji marketingowej dla regionu pomorskiego oraz co najważniejsze, promowanie kobiecej jazdy na motocyklu.

Dzięki wsparciu finansowemu Motowomen Amber Expedition 2013, które udzieliło Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Motopomorzanki mogą dokonywać kolejnych podbojów Bursztynowego Szlaku oraz aktywnie popularyzować swoją pasję.

Dziewczyny nadal szukają sponsorów, aby móc sfinansować swoją wyprawę. Firma, która zdecyduje się wesprzeć podróż proszona jest o kontakt drogą mailową, w celu otrzymania szeregu informacji związanych z korzyściami płynącymi z dofinansowania tegorocznej wyprawy.

Z motocyklowym pozdrowieniem,
www.motopomorzanki.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły