Monika Jaworska w Mistrzostwach Włoch: przygotowania do startów oraz film dokumentalny
MotoRmania
26 maja 2014

Monika, którą być może lepiej znacie jako Katankę, nie tylko regularnie startuje w Mistrzostwach Włoch Supersport, ale też jest bohaterką filmu dokumentalnego!

Monika Jaworska jest jedyną kobietą startującą w tym roku w CIV (Campionato Italiano Velocita) czyli Mistrzostwach Włoch w klasie Supersport. Z zespołem Terra e Moto wystartowała już w 4 rundach Mistrzostw, aktualnie wciąż przygotowuje się do kolejnych.

Aktywność Moniki nie kończy się po zdjęciu kasku, Katanka dużo czasu i energii poświęca na kondycyjne przygotowania do startów w zawodach.

Ważne jest żeby być w dobrej kondycji fizycznej i wytrzymałościowej. W CIV wszystkie rundy są podwójne to znaczy, że podczas weekendu są dwa wyścigi, więc jest to jakby podwójny wysiłek. Podczas jednego wyścigu przejeżdżamy ok. 74 km (ilość okrążeń zależy od długości toru) w ciągu około 30 minut. Przez ten czas jedziemy w pełnym skupieniu, na maks swoich możliwości, do tego klimat jest tam cieplejszy, a my ubrani w kombinezony, kaski itp. Dlatego staram się być w formie i regularnie gram w squasha, biegam i jeżdżę na rowerze. Najlepiej jest zacząć treningi już w zimie. – opowiada Monika Jaworska.

Już na początku czerwca (7 i 8.06) Monika Jaworska startuje w kolejnych (V i VI) rundach CIV na włoskim torze Imola.

Katanka jest też bohaterką filmu dokumentalnego, do którego właśnie rozpoczęły się zdjęcia w Krakowie. Zachęcamy do zobaczenia fotosów z planu.

Po więcej informacji o Monice i filmie zapraszamy profile facebookowe: facebook.com/Katanka100 oraz facebook.com/filmkatanka. Produkcję filmu wspierają: Polski Związek Motorowy i Pirelli.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły