Argentyna i 10 000 km – Ania Jackowska już wraca
MotoRmania
26 marca 2012

Ania przejechała 10 000 kilometrów w Argentynie, a teraz wraca już do Polski.

Informacja prasowa

W środę 28. marca Ania Jackowska, podróżniczka i pisarka, laureatka prestiżowej nagrody „Traveler” National Geographic i autorka dwóch książek: „Kobieta na Motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”o godz. 15:00 wyląduje na warszawskim lotnisku im.F.Chopina. Zakończy się kolejna samotna motocyklowa podróż. Wyprawa do Argentyny „MotocykLove Tango Argentyńskie”rozpoczęła się 10 lutego br.

Ostatnie dni to spotkanie z malowniczymi i bogatymi w tradycję miasteczkami prowincji Salta i Jujuj – Salta,Tilcara, Humacuaca, Pumamarca. Niezapomniane wrażenia po przejechniu Quebrada de Humacucace – wąwozu wpisanego na listę zabytków dziedzictwa światowego Unesco. I wjazd na ponad 4200 m npm. Aby dostać się do Salinas Grande. Biała przestrzeń, a w tle osnieżone Andy.

„Pierwsze wrażenie – najtrudniejsza ze wszystkich podroży. Nie najtrudniejsza, ale inna – poprawiają mnie miejscowi podróżnicy. Ale skoro ten argentyński test zdałaś, możesz jechać dalej. Test zdaliśmy po raz kolejny razem z motocyklem BMW F 650 GS, olejem Castrol Power 1, oponami Metzeler i SOS PZM” – tymi słowami podzieliła się z nami Ania tuż przed wylotem z Buenos Aires.

Więcej informacji o podróży znaleźć można na www.aniajackowska.pl, www.zwierciadlo.pl oraz na profilu FB „Kobieta na Motocyklu”. Zapraszamy do oglądania „Pytania na Śniadanie”, którego gościem 5 kwietnia będzie Ania Jackowska. Sponsorami wyprawy byli: Castrol Power 1, Metzeler,BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy.Wsparcia sprzętowego udzielili :Canon, Kamery na kask i BMW Auto Fus. Była to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej,wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (2010) i USA (2011).

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły