W miniony piątek 21 czerwca, na trasie Route 2, na północ od Mount Washington w stanie New Hampshire, USA, doszło do ogromnego, dramatycznego w skutkach wypadku.

Motocykliści z klubu Jarheads MC, weterani U.S. Marine Corps, zorganizowali grupowe spotkanie po latach. Jechali w kilka motocykli drogą jednopasmową. Tą samą drogą, z naprzeciwka nadjeżdżał pickup Dodge 2500 z przyczepą-lawetą. Z nieustalonych przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w grupę motocyklistów.

Karambol new hampshire (3)

Według relacji świadków, miejsce wypadku wyglądało jak piekło. Pickup zatrzymał się na poboczu i stanął w płomieniach. Wszędzie na jezdni oraz na poboczu leżały motocykle, części motocyklowe, a niestety także ludzie. Pomimo natychmiastowej pomocy osób postronnych, w wypadku zginęło 7 motocyklistów.

Michael Ferazzi, 62, z Contoocook, New Hampshire
Albert Mazza, 59, z Lee, New Hampshire
Desma Oakes, 42, z Concord, New Hampshire
Aaron Perry, 45, z Farmington, New Hampshire
Daniel Pereira, 58, z Riverside, Rhode Island
Joanne and Edward Corr, oboje 58, z Lakeville, Massachusetts

Pięcioro z nich było członkami klubu, pozostała dwójka wspierała klub. Poza nimi 3 motocyklistów zostało przetransportowanych do szpitali. 2 zwolniono do domów, 1 pozostał w szpitalu w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu. Klub Jarheads MC organizuje zrzutkę społeczną na wsparcie rodzin zmarłych.

Karambol new hampshire (2)

Kierowca pickupa zidentyfikowany został jako 23-letni Volodoymyr Zhukovskyy, pracujący w firmie transportowej. Nie wymagał hospitalizacji. Władze nie ujawniły jeszcze, czy był trzeźwy. Volodoymyr nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Władze New Hampshire uważają, że to jedna z najgorszych tragedii w całym stanie. Droga została zamknięta na 12 godzin, na miejscu wypadku pracowały służby, a do śledztwa dołączyła też Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

AKTUALIZACJA:

Dnia 24 czerwca, około 8:00 rano lokalnego czasu, Volodoymyr Zhukovskyy został aresztowany dwa stany dalej, na terenie Massachusetts. Wiszą nad nim zarzut ucieczki przed organami ścigania oraz siedem zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy kierowca pickupa zostanie poddany ekstradycji do stanu New Hampshire.

Karambol new hampshire (1)