Przekroczenia prędkości. Policja kupuje nowy sprzęt.

- MotoRmania

Policja zakończyła przyjmowanie ofert na dostawę 59 sztuk nowych laserowych- mierników prędkości z rejestracją obrazu. Nowy sprzęt będzie kosztować blisko 2 mln złotych.

Urządzenia mają zapamiętać minimum 2 tysiące plików z wykroczeniami. Rejestracja video ma odbywać się minimum z szybkością 24 klatek na sekundę, natomiast zakres prędkości musi mieścić się w zakresie od 30 km/h do 220 km/h. Zasięg pomiaru prędkości pojedynczego pojazdu (nie poruszającego się w grupie) w promieniu do 1200 m lub więcej.

UwagaMotormania zaprasza na bezpłatne szkolenia z jazdy na torze Radom oraz bezpłatne seminaria z regulacji zawieszenia ( Warszawa, Katowice) Pierwsze terminy już we wrześniu – zapisz się. Tutaj dowiesz się wszystkiego: ilość miejsc ograniczona.

Wg informacji podawanych przez dziennik.pl, pod uwagę brane jest amerykańskie urządzenia o nazwie LTI 20/20 TruCam i sprzęt LaserCam 4.

Sprzęt ma trafić do funkcjonariuszy jeszcze w tym roku.

Wysokość mandatów i liczba punktów karnych za przekroczenia prędkości

  • Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h – mandat w wysokości 50 zł
  • Od 11–20 km/h – mandat od 50 do 100 zł i 2 pkt karne
  • Od 21–30 km/h – mandat od 100 do 200 zł i 4 pkt karne
  • Od 31–40 km/h – mandat od 200 do 300 zł i 6 pkt karnych
  • Od 41–50 km/h – mandat od 300 do 400 zł i 8 pkt karnych
  • Od 51 km/h – mandat od 400 do 500 zł i 10 pkt karnych (Prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące kierowcom, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl