Dlaczego Cruise w Top Gunie nie jeździ Hondą tylko Kawasaki? Marketingowy „zonk” wszech czasów?

- MotoRmania

Przy okazji oczekiwania na drugą część „Top Gunu” wypłynął temat wyboru motocykla. W pierwszej części Tom Cruise dosiadał Kawasaki i wykorzystanie tej marki w sequelu wydawało się naturalną konsekwencją- wiadomo, że tym razem „zieloni” by tego nie odpuścili.

Dobrze wiedzą, że swego czasu model GPZ 900R dzięki filmowi stał się maszyną kultową. Każdy chłopak dorastający w latach 80-tych marzył o Kawasaki, które dzięki filmowi zdominowało nasze motocyklowe pragnienia.

TOP GUN, Kelly McGillis oraz Tom Cruise na Kawasaki GPZ900R, 1986.

No dobrze, ale jak to się stało, że w tej pierwszej części wybrano Kawasaki? Reżyser filmu, Tony Scott, przyznaje, że początkowo chciał otrzymać od Hondy model Interceptor, który wyszedł na rynek w 1985 roku – 12 miesięcy przed produkcją Top Gunu.

Po przedstawieniu propozycji Hondzie otrzymał odpowiedź odmowną – przedstawiciele Hondy uznali bowiem, że jazda bez kasku nie zgadza się z wizerunkiem bezpieczeństwa promowanym przez firmę…

Kawasaki oczywiście nie miało nic przeciwko legalnemu poruszaniu się bez kasku tam gdzie prawo to dopuszcza i wskoczyło w temat bez zastanawiania. Reszta jest historią. ?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl