„Ballada o Pawełku”, czyli Szkopek na pełny etat w Mistrzostwach Świata Supersport!
MotoRmania
11 stycznia 2021

„Nasz” Paweł Szkopek właśnie podzielił się ze światem sensacyjną wiadomością. W sezonie 2021 dołącza do zespołu Yamaha bLUE cRU by MS Racing. Naturalnie będzie startował Yamahą R6. To doświadczona ekipa, a Paweł twierdzi, że tego co potrzebuje, to dokładnie 3 lata z takim zespołem, aby móc sięgnąć po Mistrzostwo Świata. Ze względu na solidarność pokoleniową i naszą przyjaźń z Pawłem nie będziemy pisać o przedziale wiekowym w jakim się znajduje. Jeżeli osiągnie swój cel to z całą pewnością zapisze się jako najstarszy zdobywca Mistrzostwa Świata w historii naszego sportu. I to jest w zasadzie jeden z najpiękniejszych aspektów historii Pawła. Jego niezłomność. Wiek to stan umysłu, a siłę i świeżość generują marzenia. On to codziennie udowadnia. Paweł nie tylko ciągle nie boi się marzyć, ale przede wszystkim uparcie się nie poddaje. Za marzeniami zawsze idzie działanie. On nigdy nie siedzi z założonymi rękoma. Tak jak wtedy kiedy urwało nam się jedno z kół naczepy Motormanii po drodze do Hiszpanii. Nie wiedzieliśmy gdzie leży, była 2 w nocy, a wokół zaspy śniegu. Paweł się uparł, poszedł i to koło znalazł. Dla niego po prostu nie ma rzeczy niemożliwych. Jego zacięcie do osiągnięcia celu powinno być absolutnym wzorem dla młodzieży. Jego determinacja i pasja również. 13-tytułów Mistrza Polski sprawia, że jest żyjącą legendą.

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction

Pawełku życzymy Ci, abyś każdy z wyścigów w tym roku kończył w punktach. Już się w życiu naprzewracałeś, więc teraz już pozostawaj w siodle, nawet na treningach. Dbaj o zdrowie. Bardzo Cię wszyscy kochamy 🙂

Pejser

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły