Najwyższa droga na świecie: trzech motocyklistów, Indie i fantastyczna video-relacja!
Piotr Jędrzejak
21 listopada 2013

Jedna z najlepiej nagranych i złożonych video-relacji podróżniczych ever!

Inicjatorem tej wyprawy był znany motocyklista podróżnik, Alex Chacon. Dołączyli do niego James Kirkham oraz Zak Shelhamer, którzy na co dzień pracują w GoPro – więc jak na pewno się domyślacie, podróż miała być bardzo dobrze nagrana. Trójka spotkała się w Indiach, w mieście Dźajpur, z którego na Royal Enfieldach mieli wybrać się na drogę Khardung La.

Według pierwszych badań i lokalnych przekonań, Khardung La miała znajdować się na wysokości 5602 metrów n.p.m., co czyniło ją najwyżej położoną przejezdną drogą na świecie. Nowsze badania udowadniają, że prawdziwa wysokość to 5359 metrów, a to znaczy, że istnieje kilka dróg położonych wyżej. Mimo wszystko, przydomek najwyższej drogi pozostał. Pytanie tylko, czy to zamieszanie rzeczywiście jest tak bardzo istotne w podróży motocyklowej?

Panowie na Enfieldach mieli do pokonania około 1300 kilometrów po Indiach i w tym czasie nagrali prawdziwy ogrom materiału video. Zresztą byli całkiem nieźle wyposażeni – liczba kamer i akcesoriów wyraźnie pokazuje, że dwóch z nich pracuje w GoPro. Jednak to właśnie dzięki temu możemy oglądać mega-prze-świetne video pełne niesamowitych ujęć.

11-minutowa relacja podzielona została na 4 części: poznawanie cywilizacji, drogę, wspinaczkę oraz finałowy wjazd na Khardung La. Załóżcie słuchawki, odpalcie pełny ekran, kliknijcie HD i odpłyńcie w podróż po niesamowitych Indiach!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły