Pierwsza runda Alpe Adria i WMMP odwołana

- Mick

Organizatorzy europejskiego pucharu Alpe Adria, przy którym odbywać się będą w tym roku wyścigowe mistrzostwa Polski WMMP, poinformowali właśnie o odwołaniu pierwszej rundy. Pod znakiem zapytania stoją także wyścigi w Poznaniu.

Wyścigi na torze Slovakiaring miały odbyć się w ostatni weekend kwietnia, ale z uwagi na sytuację wywołaną przez koronawirusa zostały całkowicie odwołane, zgodnie z zaleceniami władz Słowacji oraz europejskiego oddziału FIM.

Tym sposobem kalendarz Alpe Adria skurczył się z pięciu do zaledwie czterech rund, ale pod znakiem zapytania stoją także wyścigi, które w dniach 23-24 maja mają odbyć się w Poznaniu. Decyzję na temat ich ewentualnego odwołania lub przesunięcia organizatorzy Alpe Adria podejmą do 10 kwietnia.

Na tym jednak nie kończą się ich zmartwienia. Po przesunięciu 24-godzinnego wyścigu w Le Mans z kwietnia na ostatni weekend sierpnia, najważniejsza runda w kalendarzu FIM EWC pokrywa się z wyścigami Alpe Adria na chorwackim Grobniku.

Wielu zawodników oraz wiele ekip ściga się w obu seriach, co oznacza dla nich spore problemy i trudne decyzje. W Alpe Adria i FIM EWC jeżdżą zarówno polskie zespoły i zawodnicy, jak Wójcik Racing Team, LRP Poland i Paweł Szkopek, jak i takie zagraniczne gwiazdy, jak np. ubiegłoroczny mistrz klasy Superbike, Czech Karel Hanika.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl