Pierwsza runda Alpe Adria i WMMP odwołana
Mick
23 marca 2020

Organizatorzy europejskiego pucharu Alpe Adria, przy którym odbywać się będą w tym roku wyścigowe mistrzostwa Polski WMMP, poinformowali właśnie o odwołaniu pierwszej rundy. Pod znakiem zapytania stoją także wyścigi w Poznaniu.

Wyścigi na torze Slovakiaring miały odbyć się w ostatni weekend kwietnia, ale z uwagi na sytuację wywołaną przez koronawirusa zostały całkowicie odwołane, zgodnie z zaleceniami władz Słowacji oraz europejskiego oddziału FIM.

Tym sposobem kalendarz Alpe Adria skurczył się z pięciu do zaledwie czterech rund, ale pod znakiem zapytania stoją także wyścigi, które w dniach 23-24 maja mają odbyć się w Poznaniu. Decyzję na temat ich ewentualnego odwołania lub przesunięcia organizatorzy Alpe Adria podejmą do 10 kwietnia.

Na tym jednak nie kończą się ich zmartwienia. Po przesunięciu 24-godzinnego wyścigu w Le Mans z kwietnia na ostatni weekend sierpnia, najważniejsza runda w kalendarzu FIM EWC pokrywa się z wyścigami Alpe Adria na chorwackim Grobniku.

Wielu zawodników oraz wiele ekip ściga się w obu seriach, co oznacza dla nich spore problemy i trudne decyzje. W Alpe Adria i FIM EWC jeżdżą zarówno polskie zespoły i zawodnicy, jak Wójcik Racing Team, LRP Poland i Paweł Szkopek, jak i takie zagraniczne gwiazdy, jak np. ubiegłoroczny mistrz klasy Superbike, Czech Karel Hanika.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły