MotoGP a koronawirus – Marquez skrytykowany

- Mick

Mistrz MotoGP Marc Marquez trafił w weekend w ogień krytyki hiszpańskich kibiców z powodu swoich wypowiedzi związanych z koronawirusem.

Zawodnik Repsol Hondy udzielił wywiadu serwisowi DAZN, który relacjonuje wyścigi MotoGP w Hiszpanii. Zapytany o to, jak radzi sobie z zamknięciem w domu, Hiszpan powiedział;

“Jest trudno. Czasami mój brat pożycza mi psy i wychodzę z nimi na spacer, ale muszę być odpowiedzialny i zostać w domu”.

Sęk w tym, że z powodu wprowadzenia w Hiszpanii stanu wyjątkowego wychodzenie z domu jest zabronione i zagrożone karą finansową. Wyjątkiem są wyjścia po zakupy i właśnie wyprowadzanie psów. Marquez natychmiast trafił więc pod ostrzał hejterów i musiał wczoraj tłumaczyć się ze swoich słów na Twitterze:

“Dla wyjaśnienia tym, którzy nie wiedzą. Dzielę z moim bratem dom, psy, a w tym roku nawet zespół. Mieszkanie razem oznacza dzielenie się obowiązkami, w tym wyprowadzeniem psów. Nic więcej. Na twitterze jest obecnie bardzo nudno, stąd ten temat.”

Marquez w swoim wpisie udostępnił tweet hiszpańskiego dziennika sportowego Mundo Deportivo, który skupiał się właśnie na wypowiedzi o psach, podczas gdy w rozmowie z komentatorem DAZN obrońca tytułu poruszał wiele innych tematów, analizując wyścigi MotoGP sprzed roku, formę rywali, a także dziękując służbom medycznym i sanitarnym za ciężką pracę.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl