Pannonia Ring: relacja Rinasa po kolejnej rundzie WMMP!

- Rinas

Co się działo na Pannoni, w czym Alpe Adria jest zbliżone do Mistrzostw Świata i dlaczego Rinas po wyścigu nie mógł zdjąć kombinezonu?

autor: Paweł 'Rinas’ Przybylski

Wyjazd
Siemano. Witam wszystkich zainteresowanych moimi kolejnymi poczynaniami. Przed kolejną rundą, byłem na 1 dniu Speed-Daya – szukać formy… Wyjazd na rundę zaplanowałem na czwartek, bardzo chciałem też jechać na treningi Grandys Duo w środę i czwartek, ale niestety nie miałem tyle wolnego czasu. Szkoda, bo na Pannoni jeździłem wcześniej tylko jeden dzień. Wyjechałem w czwartek zatem, dzięki uprzejmości mojego sponsora, firmy Sped-Trans – nowiutkim busikiem Renault Master. Dojazd na dalekie rundy zawsze zajmuje cały dzień, toteż dojechaliśmy późno w nocy… I od razu okazało się, że ludzi jest ooogrom ! Tylu zawodników w jednym miejscu już dawno nie widziałem! 🙂 Na szczęście udało się jakoś rozłożyć z namiotem i autem, ale łatwo nie było.

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (23)

Piątek – treningi
Na rundach Alpe Adria w czwartki jest sporo treningów wolnych, tym razem były aż cztery i to 25-minutowe. To dobrze, bo mogłem trochę bardziej poznać tor. Nie ma co się czarować – Pannonia to mega techniczny, kręty i wymagający fizycznie obiekt. Z każdym wyjazdem urywałem czasy, ale wciąż sporo brakowało do czołówki Alpe Adria… Jedynym odniesiem z WMMP był Pasek (ale on i tak zawsze był kosmicznie szybki) oraz Marek Chłopkowski, z którym toczymy regularne boje. Marek, podobnie jak ja, na początku tego sezonu… szuka formy!

Sobota – 1. kwali i 1. wyścig
W sobotę rano przejechałem pierwszy trening wolny, a potem kwalifikacje. Zrobiłem czas 2.06,9 i zakwalifikowałem się jako 3. z WMMP i chyba 18. z Alpe Adria. Czasy najszybszych? Szkoda gadać, to jakiś kosmos, ci kolesie naprawdę niesamowicie zasuwają… Trzeba powiedzieć szczerze, że ścisła czołówka Alpe Adria ciśnie poziomem zbliżonym do Mistrzostw Świata. Czemu? O tym później, na razie skupmy się na…

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (17)

… Wyścigu! Start jak zawsze miałem dobry, tempo wyścigowe też niezłe, lekko poprawiłem czasy z kwalifikacji, nawet walczyłem z kimś z Alpe Adria, ale od 9 kółka fura zaczęła przerywać, tak jak by zabrakło prądu… Tzn. paliwa! 🙂 Jakoś dobrnąłem do mety, udało się nawet zakończyć na podium i II miejscu! (Tutaj, przemilczę ilość startujących… internety każdy ma i sprawdzić może sam, nie będę pogarszał sprawy.)

W nocy sprzęt został cały rozebrany. Całe szczęście, że na cały wyjazd miałem ze sobą mojego mechanika-magika Waldka. Pompa paliwa została cała rozebrana i wyczyszczona, nawet zawory sprawdziliśmy, no i jeszcze okazało się, że 2 kabelki od quick-shiftera miały zwarcie i być może to one powodowały przerywanie. No nic, pozostawało wyczekiwać niedzieli…

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (12)

Niedziela – 2. kwali i 2. wyścig
Niedzielny poranek przywitał nas wilgocią i mokrością! Całą noc lał deszcz, a kwalifikacje miałem o 8:25… Cóż, wyjechałem tylko na chwilę, na mega-lajcie, sprawdzić czy sprzęt działa. Przejechałem 2 kółka i gdy przekonałem się, że jedzie jak trzeba – zjechałem.

Wyścig! Start, znowu git. Szkoda, że gdy widzę prawie 20 motocykli pakujących się w pierwszy zakręt, to trochę odpuszczam i tracę to, co nadrabiam dobrym startem… Gdybym nie odpuszczał, to chwilę dłużej mógłbym się za szybkimi podholować! No ale jechałem sobie grzecznie, w pierwszych 3 kółkach nawet poprawiałem swoje czasy, ale od połowy wyścigu (mniej więcej od 6. okrążenia) stała się masakra… Jak mi zbetonowało ręce, to kompletna porażka! Ledwo byłem w stanie jechać, hamulec wciskałem z dużym bólem, musiałem mocno zwolnić i znowu ledwo dojechałem do mety. O włos obroniłem się przed Markiem, moim konkurentem z WMMP – dla ciekawych, ile dzieliło nas na mecie – sporo poniżej 0,1 sekundy! A dla jeszcze bardziej ciekawych, ile to jest – policz do jednego i podziel to na dziesięć, wyjdzie całkiem… mało? Co do mojej ręki, po zjechaniu do depo przedramiona były tak napuchnięte, że nie byłem w stanie sam zdjąć kombinezonu! Coś jest nie tak. Ale o tym za chwilę.

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (20)

Tutaj, wypadało by się pochwalić, ale… nie umiem. Nie potrafię pochwalić się tym, że wygrałem wyścig Mistrzostw Polski i już w swoim 4-tym starcie! W niedzielę nie startował Adrian Pasek, co wszystko tłumaczy. Niestety nie cieszę się z tego, bo po pierwsze moje tempo pozostawia wiele do nadrobienia, a po drugie, tak mała ilość zawodników w klasie Stock600 nie napawa radością z walki o pozycje…

Wnioski
Z jednej strony jestem zadowolony – poprawiałem czasy okrążeń, zdobyłem znowu sporo doświadczenia, obyło się bez dzwona. Z każdym wyjazdem, z każdym wyścigiem jestem trochę szybszy i się uczę.

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (22)

Z drugiej strony, gdy widzę, jaką mam dużą stratę to najszybszych to… nie tyle, że mnie to smuci, a pokazuje, ile pracy przede mną! 🙂 Nie boję się pracy, wiem że jestem w stanie ich dogonić, kwestia czasu, który jestem w stanie poświęcić na trening, a to zależy od dwóch (a w sumie od jednej) kwestii. Od funduszy i wolnego czasu. Ale jak się ma spory budżet, to się i czas znajdzie. U mnie niestety i jedno i drugie jest ograniczone, tak naprawdę, gdyby nie wsparcie moich sponsorów, to w ogóle nie ścigałbym się i nie pisał tego – nie udźwignąłbym sam startów w WMMP. Ale mimo wszystko, cały czas kombinuję jak by tu gdzieś jeszcze pozyskać jakiś budżet na trenowanie…

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (14)

Z trzeciej strony zmartwiło mnie strasznie moje przedramię – nigdy nie miałem takich problemów. Dodatkowo kondycyjnie mega daję radę i wyścig mnie nie męczy. Cóż, wszystko się wyjaśniło, kiedy z moim przyjacielem (pozdro Mateusz!) poszliśmy na siłownię, opowiedziałem mu o wszystkim a on tylko się zaśmiał… Otóż Mateusz trenuje (z niezłymi wynikami!) wspinaczkę ściankową i skałkową, a tam wytrzymałe przedramiona to podstawa. Pokazał mi kilka ćwiczeń i okazało się, że mam mega-silne ręce i ogólnie ciało, ale jednocześnie przedramiona są… zbyt mało wytrzymałe? Dodatkowo, może nie jestem kulturystą, ale mam dosyć dużą masę mięśniową, w szczególności przedramiona i nie są one w stanie szybko regenerować się podczas wyścigu. Wtedy następuje, jak to się mówi w wyścigach, „puchnięcie” przedramion, a jak to mój kumpel od wspinaczki nazywa po wspinaczkowemu – „bułowanie”. Otóż teraz dostałem zestaw mocnych ćwiczeń właśnie na wytrzymałość przedramion, więc powinno być lepiej!

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (5)

Ze strony ostatniej – wypadało by, że czwartej – smuci mnie ciągle jedno. ZA MAŁO NAS W STOCK 600!! Wolałbym zająć miejsce 5 z 10, niż ciągle być na pudle w stawce 3 zawodników… Mam nadzieję, że dojedzie nas więcej! Ogólnie cieszę się, że mogę się ścigać, wiem że poprawię swoje wyniki (cały czas po trochu poprawiam), potrzebuję tylko czasu. I wsparcia, m. in. Twojego!

Zapraszam Ciebie, żebyś ze mną uczestniczył w tej przygodzie! Zapraszam na moją stronę, ale przede wszystkim – wbijaj do mnie na FAN-page, który pomału się rozwija. Będzie mnóstwo newsów i informacji, zarówno o motocyklach i wyścigach, jak też formie i przygotowaniu fizycznym. W planach jest również kilka konkursów, będzie ciekawie! Lajkuj, komentuj, udostępniaj!

facebook.com/pawel.rinas.przybylski
pawelprzybylski.com

Jeżeli masz do mnie jakiekolwiek pytania, chcesz zagadać lub mi po prostu pomóc – wal śmiało, nie krępuj się – do odważnych świat należy!

Do zobaczenia na torze!

Pozdrawiam!
Rinas

Rinas na WMMP Pannonia ring 2015 (10)

Sponsorzy
To dzięki tym firmom i ich produktom, mogę się ścigać i teraz o tym pisać. Dziękuję.

MOTORMANIA.COM.PL – motormania.com.pl/ – najlepszy i najszybszy w Polsce portal motocyklowy!
SPED-TRANS P.U. Piotr Bogusz – stzb.pl/ – ceniona i uznana firma transportowo – spedycyjna
ENI – eni.info.pl/ – jakość BEZ GRANIC – najlepsze oleje
DOBRE SKLEPY MOTOCYKLOWE – dobresklepymotocyklowe.pl/ – dystrybutor produktó HCJ, RST i wielu innych
MUSCLE CLINIC – muscleclinic.pl/ – suplementy diety najwyższej jakości
MOTOR-LAND – motor-land.com.pl/ – dystrybutor produktów DiD, Versah, Sunstar i wielu innych
FIT&FUN – fitfun.pl/ – jeden z najstarszych i na pewno najlepszych w Warszawie fitness-club i siłownia
RAPID MOTOCYKLE – rapid-motocykle.pl/ – salon i serwis motocyklowy, importer butów SIDI
FAST FORWARD – fastforward.com.pl/ – sprzedaż I serwis zawieszeń Ohlins oraz Dynojet i Power Commander
THE 12 DESIGN – the12design.tumblr.com/ – grafika nie tylko motocyklowa!
PHOTO ACTION – photoaction.pl/ – motorsport photography
AUTOMOBILKLUB KRÓLEWSKI – ak-krolewski.pl/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl