Mistrzostwa X-Trail: video z II oraz III rundy!
Piotr Jędrzejak
15 lutego 2015

W III rundzie Toni Bou po raz pierwszy od dawna nie zajął pierwszego miejsca!

31 stycznia oraz 6 lutego odbyły się II oraz III runda Mistrzostw Świata FIM X-Trail. Oba spotkania miały miejsce we Francji, najpierw w Marsylii, później w Pau. Trochę zaspaliśmy z poinformowaniem Was o II rundzie, ale skoro trial halowy to jeden z najbardziej widowiskowych sportów motocyklowych, to chyba nie macie nic przeciwko obejrzeniu nagrań z dwóch rund na raz?

W Marsylii zwyciężył Mistrz z poprzedniego sezonu, Toni Bou, a drugie miejsce zajął Adam Raga. Podium domknął trzeci Hiszpan, Albert Cabestany. III runda w Pou to pierwsze przetasowania w tym sezonie – zwyciężył Raga, a Bou ustawił się za nim. Trzecie miejsce to tym razem Jeroni Fajardo (również Hiszpan), a Cabestany był czwarty.

Ustawienie w generalce jednak nie uległo zmianom. Prowadzi Bou (55 pkt), za nim jest Raga (47 pkt), dalej Cabestany (36 pkt) oraz Fajardo (30 pkt). Mogłoby się wydawać, że skoro panuje dominacja Hiszpanów, a na podium kolejność zawsze jest praktycznie identyczna, to X-Trial będzie nudny… Ale nic z tych rzeczy! Zobaczcie co tam się działo!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły