Dougie Lampkin odchodzi z trialu!
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2012

Najlepszy w historii zawodnik Mistrzostw Świata FIM w Trialu już nie będzie startował w tej dyscyplinie.

Po dziewiętnastu latach startów Lampkin ogłosił swoje przejście na emeryturę, jeżeli chodzi o trialowe mistrzostwa. Douglas ustanowił rekord, startując łącznie w 257 rundach grand prix, jednocześnie potwierdzając, że jest nie tylko najwytrwalszy, ale i najlepszy. Ma na koncie najwięcej w historii, aż 99 zwycięstw.

36-letni Brytyjczyk wprawdzie nie będzie już startował, ale wciąż pozostanie w ścisłym kontakcie z Mistrzostwami Świata w Trialu. Będzie teraz odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój wewnątrz fabrycznego zespołu Gas Gas. Poza tym, Lampkin nie porzuca jazdy na motocyklach i to wcale nie w takim wydaniu, jak James Toseland. Dougie będzie startował w halowych Mistrzostwach FIM SuperEnduro i wybranych imprezach extreme enduro.

Dougie Lampkin: „Wciąż planuję startować w The Scottish Enduros, The Scott i prawdopodobnie w kilku innych wielodniowych imprezach trialowych jak i endurowych w Europie. Pokonywanie młodszych zawodników jest dalej świetnym uczuciem, więc młodzi będą musieli uważać na starego, bo on jeszcze nie skończył!”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły