Wielkie otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych już w ten weekend!

- MotoRmania

Zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy na inaugurację Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych.

informacja prasowa

W nadchodzący weekend historia polskiego offroadu zyska nową kartę. W dniach 26-27 sierpnia w Łodzi odbędzie się uroczyste otwarcie zupełnie nowego obiektu sportowego dla fanów offroadowej odmiany motorsportu. Uroczystości otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – bo tak nazywa się to miejsce – towarzyszyć będą zawody Super Enduro oraz niezwykle bogaty w różnego rodzaju atrakcje 1. Łódzki Piknik Offroadowy.

Łódzki Klub Offroadowy_Łódzki Klub Motorowy_foto zbiorowe

ŁCSO to profesjonalny kompleks offroadowy, na którym zarówno doświadczeni offroadowcy, jak i totalni amatorzy będą mogli w stworzonych do tego warunkach sprawdzić możliwości swoje oraz posiadanych przez siebie maszyn. Do ich dyspozycji przygotowano kilka torów, o zróżnicowanym układzie i charakterystyce, w zależności od uprawianej dyscypliny offroadu. Bojowego chrztu toru już w ten weekend dokonają zawodnicy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Super Enduro. Na obiekcie przy ul. Chocianowickiej trenować będą mogli także zwolennicy motocrossu, trialu, rajdów cross country oraz przepraw, zarówno w wydaniu samochodowym, jak i quadowym.

Film promujący 1. Łódzki Piknik Offroadowy:

– Po wielu tygodniach ciężkiej pracy członków Łódzkiego Klubu Offroadowego, Łódzkiego Klubu Motorowego oraz wielu zaprzyjaźnionych osób i firm z dumą możemy zaprosić wszystkich na otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – mówi Arkadiusz Lindner, Prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Miejsce to powstało przede wszystkim z uwagi na brak w rejonie miasta Łodzi oraz jego okolicach terenów, na których zwolennicy jazdy w terenie mogliby całkowicie legalnie trenować, sprawdzać sprzęt oraz realizować zawody. Za pośrednictwem Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych chcemy sprawić, aby każda osoba, która posiada motocykl, quada, czy też auto terenowe mogła przyjechać na nasz tor, zamiast jeździć nielegalnie po lasach, łąkach i polach uprawnych. Dzięki przychylności Gminy Łódź udało się nam wydzierżawić tereny sąsiadujące z lotniskiem, które stanowią nieużytek i nie podlegają jakimkolwiek inwestycjom, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania offroadu. Zaczynamy z wysokiego C, bo wraz z otwarciem toru odbędą się zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy, na którym będzie cała masa atrakcji nie tylko dla miłośników bezdroży. Już dziś, w imieniu swoim oraz wszystkich osób pracujących na rzecz powstania Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę oraz niedzielę do Łodzi na teren lotniska Lublinek, wjazdem od ul. Chocianowickiej 161. Bądźcie z nami w tym ważnym dla nas dniu.

Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych_super Enduro

Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebook’owym fanpage’u toru. Z kolei regulamin oraz harmonogram VIII i IX rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro znaleźć można na stronie Polskiego Związku Motorowego.

1. Łódzki Piknik Offroadowy - plakat Łódzkie_Centrum_Sportów_Offroadowych_z_lotu_ptaka

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl