Enduro w Lidzbarku Warmińskim: ekstremalny wyścig tym razem nieco łaskawszy…

- MotoRmania

W Lidzbarku Warmińskim wystartowała seria KTMsklep.pl Enduro Race, która do tej pory w hardkorowym stylu otwierała sezon na północy kraju. Tym razem pogoda była łaskawa dla Warmińskiego Auto Moto Klubu i na przepięknej trasie odbyły się świetne wyścigi. Chociaż błotnistych niespodzianek nie brakowało…

W niedzielę 8 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim fani off-roadowych szaleństw pokazali, że mają dość zimy i są piekielnie głodni wiosennego ścigania. Ponad 170 zawodników, 10 klas, dwie wymagające trasy, rodzinna atmosfera i liczba kibiców liczona w setkach – tak zapamiętamy pierwszą rundę dobrze znanej serii wyścigowej KTMSKLEP.PL ENDURO RACE!

ktmrace03

Szoferzy startujący w pomarańczowej imprezie KTMSKLEP.PL EDNURO RACE nigdy nie mogą liczyć na nudę. Ekipa Warmińskiego Auto-Moto Klubu nie lubi powtórek i na każdą eliminację przygotowuje zupełnie nowe, niejeżdżone nigdy wcześniej sekcje. Tym razem na oszałamiającą liczbę ponad 170 zawodników czekały strome podjazdy, techniczne elementy w lesie, rzesze kibiców i przepiękna, wiosenna aura z 18 kreskami powyżej zera! Jednym słowem warunki na ściganie – petarda!

Na trasie Enduro w na początku pierwszego wyścigu nie zabrakło hardkorowej niespodzianki!

Spośród 10 klas klasycznie podczas KTMSKLEP.PL ENDURO RACE największą popularnością cieszyły się klasy wyścig enduro – Senior 1 Enduro i ktmrace10Senior 2 Enduro. W „es dwójce” do walki na ekstremalnej trasie wystartowało aż 99 riderów! Po dwóch przejazdach najlepszy okazał się Łukasz Kazimierczyk, który rywalizację w obu biegach ukończył kolejno na 2. i 1. miejscu. W Senior 1, gdzie rękawicę podjęło 14 zawodników triumfował reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata SuperEnduroGrzegorz Kargul. Grzesiek pozamiatał po całości i wynikiem 1-1 zgarnął wszystko.

Największych emocji podczas inauguracji pomarańczowej serii bez wątpienia dostarczyli jednak zawodnicy wyścigu motocrossowego klasy Senior 1. Przy maszynie startowej stanęli m.in. Damian Bykowski i Cezaryktmrace1 Lewko. Zawodnicy motocrossowych Mistrzostw Polski cieli się niezwykle ostro, niejednokrotnie dokonując przetasowania na pozycji lidera, jednak finalnie Mistrz Polski MX125 – Czarek Lewko – musiał uznać wyższość ridera klasy MX Open. Damian mocno trzymał gaz w efekcie czego dwukrotnie uprzedził Lewko na linii mety i z ktmrace04rezultatem 1-1 wygrał rywalizację. Trzecie miejsce przypadło Aleksiejowi Novikow. Po wspaniałym sezonie i zwycięstwie w generalce klasy Senior 2 KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2017, mocno w nową serię wjechał Tomasz Lango. Tomek jak zwykle pokazał się z najlepszej strony. Pewna jazda w obu biegach dała mu zwycięstwo i komplet punktów!

Sporo działo się także w wyścigach klas QUAD, które stanowiły ważną nowość Enduro Race. Spośród ścigających się na torze motocrossowym quadowców numerem jeden w klasie Amator okazał się Jarosław Słodownik. Po świetnym zwycięstwie w pierwszym biegu, w drugim najlepszym okazał się jednak Ryszard Czechowicz, ale ostatecznie wynik 1-2 Słodownika zapewnił mu miejsce na szczycie pudła.

PEŁNE WYNIKI KTMSKLEP.PL ENDURO RACE RD.1 ZNAJDZIESZ TUTAJ.

ktmrace02

ktmrace05Pierwsza runda najbardziej pomarańczowej serii 2018 przechodzi do historii i zostanie zapamiętana jako niezwykle udany event z dobrą organizacją, świetnymi warunkami do ścigania na różnym szczeblu umiejętności, ale także jako impreza stanowiąca odpowiedź na realne potrzebny wszystkich amatorów latania po krzakach! Jeśli nie mogłeś w ten weekend być tam z nami, to żałuj! Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem. Druga runda serii zaplanowana jest na 5 sierpnia 2018, tak więc zapisać, zapamiętać i trenować!

Więcej informacji i imprezie znajdziecie tutaj.

fot. i tekst: Łukasz Kręcichwost / KTMsklep.pl

KTMSKLEP ENDURO RACE logo 2018 na bieli

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl