V runda AMA Endurocross: Tadek drugi w wyścigu, pozostaje liderem – video!

- Piotr Jędrzejak

Tadek Błażusiak zajął drugie miejsce w piątej rundzie mistrzostw AMA EnduroCross, rozegranej minionej nocy w National Western Complex w Denver. Obronił pozycję lidera cyklu, ale klasyfikacja jest bardzo ciasna!

Hala “the National Western Event Center” w której rozgrywane były zawody, była zapełniona po brzegi, Błażusiak bardzo zdecydowanie wygrał swoją kwalifikację. W sesji hot-lap zaliczył jednak niebezpieczną sytuację – uratował upadek i pojechał dalej, za co zebrał gromie brawa zarówno w hali, jak i później w internecie.

Zobaczcie cały hot-lap Tadka, a szczególną uwagę zwróćcie na sytuację „było blisko” w momencie 0:50:

W głównym finale, po starcie z bramek to Colton Haaker zgarnął holeshota, ale za chwilę przejął prowadzenie i pewnie utrzymywał je do około szóstego okrążenia, kiedy zablokował się w kamiennym zakręcie zaliczając upadek. Moment ten wykorzystał Haaker. Tadek walczył do końca, jednak tym razem zwycięstwo przypadło Coltonowi, który w tym sezonie zaciekle rywalizuje z naszym rodakiem o tytuł. Kalifornijczyk linię mety przekroczył niespełna 2,8 sekundy przed Błażusiakiem. Podium uzupełnił Cody Weeb 1,4 sekundy za Polakiem.

Obejrzyjcie pełną relację z rundy:

podium ama endurocross 4 runda 2015

Po pięciu z dziewięciu zaplanowanych na sezon rund, Tadek wciąż pozostaje liderem tabeli, jednak ma on identyczną liczbę 117 punktów co Haaker. Trzecie miejsce należy do Weeba, który ma zaledwie jeden punkt mniej niż liderzy.

Tadek Błażusiak w pięciu dotychczas rozegranych rundach odniósł dwa zwycięstwa, raz stał na drugim stopniu podium i dwa razy był trzeci. Następna runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się 11. października w  Salt Lake City.

Wyniki finał Ex Pro
1. Colton Haaker (USA) Honda
2. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +2,784
3. Cody Webb (USA) Beta +4,253
4. Taylor Robert (USA) KTM +32,968
5. Mike Brown (USA) Husqvarna +43,924
6. Max Gerston (USA) Beta +48,755
7. Cory Graffunder (CDN) Sherco -1 okr.
8. Nick Thompson (USA) KTM -1 okr.
9. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr.
10. Bobby Prochnau (CDN) KTM -1 okr.
11. Wallace Palmer (USA) Christini -1 okr.
12. Destry Abbott (USA) Kawasaki -2 okr.
13. Eric Rhoten (USA) Beta -3 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Błażusiak 117, Haaker 117, 3. Webb 116, 4. Robert 86, 5. Graffunder 65, Gerston 65, 7. Brown 58, 8. Aaron 56, Prochnau 56, 10. Tremaine 53.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl