Tadek Błażusiak Mistrzem Ameryki Endurocross 2012! [video]
Piotr Jędrzejak
20 listopada 2012

Po podwójnym zwycięstwie podczas finałowej rundy w Las Vegas, Tadeusz Błażusiak zdobył tytuł Mistrza Ameryki Endurocross 2012!

Informacja prasowa

Podczas niedzielnego wielkiego finału Mistrzostw Ameryki Endurocross 2012 w Las Vegas nasz zawodnik Tadeusz Błażusiak „postawił kropkę nad i” wygrywając wszystkie swoje biegi, a co za tym idzie, pewnie zdobył (po raz czwarty) Mistrzostwo Ameryki.

Noc w Vegas była książkowym przykładem, jak wygrywać zawody tak wysokiej rangi. Błażusiak rozpoczął bardzo pewnie wykręcając najszybszy czas podczas treningów czasowych (59,031), Polak jako jedyny z całej stawki przełamał barierę 1 minuty.

Kolejny bieg był biegiem kwalifikacyjnym. Tadeusz również dobrze wyszedł z bramki i jako zwycięzca biegu pewnie zakwalifikował się do wielkiego finału (finał w Vegas jest szczególny ponieważ składa się z dwóch niezależnych finałów, tzn. podwójne zwycięstwo w Vegas daje podwójną ilość punktów w klasyfikacji do Mistrzostw Ameryki – 60 pkt).

W obu finałach Błażusiak zabłysnął perfekcyjnym przygotowaniem (zarówno technicznym jak i fizycznym) pewnie dowożąc komplet punktów na metę każdego z finałów. Amerykańscy komentatorzy telewizyjni nie szczędzili słów pochwały porównując Polaka do perfekcyjnej maszyny zaprogramowanej do jednego celu – wygrywania.

Trening czasowy oraz wywiad z Tadkiem:

Skrót video z rundy:

Teraz Tadeusz wraca do Europy, gdzie będzie przygotowywał się do pierwszej rundy Mistrzostw Świata Superenduro, która odbędzie się na jego ojczystej ziemi w Polsce. Pierwsza runda Mistrzostw Świata Superenduro odbędzie się 8. grudnia 2012, w Atlas Arenie w Łodzi.

Podium finału nr 1 (Las Vegas 2012):
1. Tadeusz Taddy Błażusiak
2. Cody Webb
3. Mike Brown

Podium finału nr 2 (Las Vegas 2012):
1. Tadeusz Taddy Błażusiak
2. Cody Webb
3. Kyle Redmond

Ogólna klasyfikacja Mistrzostw Ameryki 2012:
1. Tadeusz Taddy Błażusiak – 249 punktów
2. Coddy Webb – 179 punktów
3. Taylor Robert– 154 punktów

zobacz video z treningu czasowy Taddiego w Vegas (najlepszy czas 59.031)

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły