Taddy trzeci w III rundzie Endurocross: tylko 3 punkty straty!
Piotr Jędrzejak
24 czerwca 2014

Tadek Błażusiak zajął trzecie miejsce w trzeciej eliminacji AMA EnduroCross, która miała miejsce w weekend w Sacramento.

Błażusiak dorzucił kolejne 21 punktów do swojego tegorocznego wyniku łącznego i dzielą go już wyłącznie 3 oczka od otwierającego tabelę Codiego Webba.

Tadek wygrał swój wyścig kwalifikacyjny, jednak w sesji Hot Lap najlepsze okrążenie wykręcił Colton Haaker. Start wyścigu był napięty, o holeshota walczyli Cody Webb, Colton Haaker, Mike Brown i oczywiście Taddy. Było tak ciasno, że blokowali się kierownicami, ale to Webb wyszedł z tego zwycięsko, a za nim znalazł się Haaker. Brown został zepchnięty na szóste miejsce, a Błażusiak aż na jedenaste.

Pierwsza dwójka ostro walczyła przez 3 okrążenia, kiedy to Haaker wyprzedził Webba. Ten chciał oddać na następnym zakręcie, ale zbyt mocne użycie hamulca posłało go na glebę. Gdy wstawał, przewrócili się jeszcze raz z Taylorem Robertem. Obaj szybko się podnieśli i wrócili na drugą oraz trzecią pozycję. Haaker jednak od tej pory miał bezpieczną przewagę i pewnie wygrał wyścig.

W tym czasie Błażusiak przedzierał się przez całą stawkę zawodników. Na 10 z 15 okrążeń, gdy Polak był już czwarty, Tylor Robert popełnił błąd na kamieniach – Tadek to wykorzystał, awansując na trzecią lokatę. Nie dogonił już Codiego Webba, finiszując na najniższym stopniu podium. Po wyścigu Taddy powiedział, że jest zadowolony z miejsca i swojej prędkości, a wyścig przegrał w pierwszym zakręcie – taki już jest ten sport.

Video relacja z rundy:

Tadek Błażusiak w trzech dotychczas rozegranych rundach raz zwyciężył (runda łączona, rozegrana podczas X Games w Austin) i dwa razy był trzeci. Teraz zawodników EnduroCross czeka dwumiesięczna przerwa, a kolejna eliminacja cyklu odbędzie się 21 sierpnia w Atlancie. Tadek zapowiedział, że się przegrupuje i powróci silniejszy! W mistrzostwach Endurocross zostało jeszcze 6 rund, Polak ma jedynie 3 punkty straty do lidera, a cel jest jasny – zdobyć 6. z rzędu tytuł Mistrza Endurocross!

Wyniki III eliminacji EnduroCross 2014, finał EX PRO:
1. Colton Haaker (USA) Honda
2. Cody Webb (USA) Beta +8,901
3. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +17,961
4. Taylor Robert (USA) KTM +23,094
5. Cory Graffunder (CDN) KTM +54,332
6. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.
7. Max Gerston (USA) -1 okr.
8. Geoff Aaron (USA) KTM -1 okr.
9. Gary Sutherlin (USA) KTM -1 okr.
10. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr.
11. Kyle Redmond (USA) KTM -1 okr.
12. Bobby Prochnau (CDN) KTM -2 okr.
13. Wallace Palmer (USA) Christini -2 okr.

Punktacja łączna GEICO AMA EnduroCross
1. Webb 71, 2. Haaker 70, 3. Błażusiak 68, 4. Robert 49, 5. Graffunder 44, 6. Aaron 40, 7. Gerston 36, 8. Brown 34, Prochnau 34, 10. Sutherlin 31.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły