Taddy trzeci w III rundzie Endurocross: tylko 3 punkty straty!

- Piotr Jędrzejak

Tadek Błażusiak zajął trzecie miejsce w trzeciej eliminacji AMA EnduroCross, która miała miejsce w weekend w Sacramento.

Błażusiak dorzucił kolejne 21 punktów do swojego tegorocznego wyniku łącznego i dzielą go już wyłącznie 3 oczka od otwierającego tabelę Codiego Webba.

Tadek wygrał swój wyścig kwalifikacyjny, jednak w sesji Hot Lap najlepsze okrążenie wykręcił Colton Haaker. Start wyścigu był napięty, o holeshota walczyli Cody Webb, Colton Haaker, Mike Brown i oczywiście Taddy. Było tak ciasno, że blokowali się kierownicami, ale to Webb wyszedł z tego zwycięsko, a za nim znalazł się Haaker. Brown został zepchnięty na szóste miejsce, a colton haaker sacramento endurocrossBłażusiak aż na jedenaste.

Pierwsza dwójka ostro walczyła przez 3 okrążenia, kiedy to Haaker wyprzedził Webba. Ten chciał oddać na następnym zakręcie, ale zbyt mocne użycie hamulca posłało go na glebę. Gdy wstawał, przewrócili się jeszcze raz z Taylorem Robertem. Obaj szybko się podnieśli i wrócili na drugą oraz trzecią pozycję. Haaker jednak od tej pory miał bezpieczną przewagę i pewnie wygrał wyścig.

W tym czasie Błażusiak przedzierał się przez całą stawkę zawodników. Na 10 z 15 okrążeń, gdy Polak był już czwarty, Tylor Robert popełnił błąd na kamieniach – Tadek to wykorzystał, awansując na trzecią lokatę. Nie dogonił już Codiego Webba, finiszując na najniższym stopniu podium. Po wyścigu Taddy powiedział, że jest zadowolony z miejsca i swojej prędkości, a wyścig przegrał w pierwszym zakręcie – taki już jest ten sport.

Video relacja z rundy:

Tadek Błażusiak w trzech dotychczas rozegranych rundach raz zwyciężył (runda łączona, rozegrana podczas X Games w Austin) i dwa razy był trzeci. Teraz zawodników EnduroCross czeka dwumiesięczna przerwa, a kolejna eliminacja cyklu odbędzie się 21 sierpnia w Atlancie. Tadek zapowiedział, że się przegrupuje i powróci silniejszy! W mistrzostwach Endurocross zostało jeszcze 6 rund, Polak ma jedynie 3 punkty straty do lidera, a cel jest jasny – zdobyć 6. z rzędu tytuł Mistrza Endurocross!