Sześciodniówka 2018: najlepsze momenty z Drużynowych Mistrzostw Świata Enduro

- Piotr Jędrzejak

Popularnie nazywana „Sześciodniówka”, czyli International Six Days Enduro, czyli po naszemu Drużynowe Mistrzostwa Świata Enduro to swoiste zakończenie całego sezonu „brudnego” sportu motocyklowego.

Pierwsza edycja, jeszcze nazywana Trialem, rozegrała się w 1913 roku. Kolejne wydarzenia zostały odwołane ze względu na Pierwszą, a później Drugą Wojnę Światową. Aktualnie na ISDE zjawia się nawet 600 zawodników reprezentujących ponad 30 różnych krajów. W tym roku miała miejsce już 92. edycja, a odbyła się w Vina Del Mar, w Chile.

Tytuły mistrzowskie w klasyfikacji głównej oraz wśród kobiet zgarnęła reprezentacja Australii. Mistrzami Juniorów okazali się Włosi. Sprawdźcie najlepsze ujęcia z tego wydarzenia:

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl