Lekcje od mistrza: Graham Jarvis uczy młodego zawodnika
Piotr Jędrzejak
21 listopada 2016

Pascal Rauchenecker to jeden z młodych nabytków fabrycznej ekipy Husqvarny w Enduro. Grahama Jarvisa z kolei na pewno znacie – to jeżdżąca legenda trialu i hard enduro. 

W nowym filmie od Husqvarny, doświadczony Graham uczy młodego Pascala. Ten 23-latek jest Mistrzem Austrii w Motocrossie, a od niedawna jeździ w fabrycznej ekipie Husqvarny. Wniosek z tego taki, że Pascal na pewno musi nieźle ogarniać motocykl. Oglądając Grahama w akcji, wydaje się, jakby to była najprostsza rzecz na świecie. A jednak Pascal nie potrafi tego odwzorować – to jeszcze bardziej pokazuje, jak świetnym zawodnikiem jest Jarvis.

W ramach treningów zawodnicy mają przejechać po stosie bali, jest kilka podjazdów pod mokre głazy oraz pod strome, leśne wzniesienia. Graham zauważa, że ze swoim motocrossowym doświadczeniem, Pascal atakuje przeszkody ze zbyt dużą prędkością i zbyt małą techniką. Trening zaczyna się więc od wolnego wheelie – to świetne ćwiczenie na kontrolę sprzęgła, gazu i balansu jednocześnie. Resztę obejrzyjcie sami:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły