Lekcje od mistrza: Graham Jarvis uczy młodego zawodnika

- Piotr Jędrzejak

Pascal Rauchenecker to jeden z młodych nabytków fabrycznej ekipy Husqvarny w Enduro. Grahama Jarvisa z kolei na pewno znacie – to jeżdżąca legenda trialu i hard enduro. 

W nowym filmie od Husqvarny, doświadczony Graham uczy młodego Pascala. Ten 23-latek jest Mistrzem Austrii w Motocrossie, a od niedawna jeździ w fabrycznej ekipie Husqvarny. Wniosek z tego taki, że Pascal na pewno musi nieźle ogarniać motocykl. Oglądając Grahama w akcji, wydaje się, jakby to była najprostsza rzecz na świecie. A jednak Pascal nie potrafi tego odwzorować – to jeszcze bardziej pokazuje, jak świetnym zawodnikiem jest Jarvis.

W ramach treningów zawodnicy mają przejechać po stosie bali, jest kilka podjazdów pod mokre głazy oraz pod strome, leśne wzniesienia. Graham zauważa, że ze swoim motocrossowym doświadczeniem, Pascal atakuje przeszkody ze zbyt dużą prędkością i zbyt małą techniką. Trening zaczyna się więc od wolnego wheelie – to świetne ćwiczenie na kontrolę sprzęgła, gazu i balansu jednocześnie. Resztę obejrzyjcie sami:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl