Jonny Walker w wielkim stylu wygrywa Red Bull Romaniacs! [video]

- Eliasz Davidson

Zwycięstwo w Rumunii to już druga wygrana Brytyjczyka w tegorocznej serii Hard Enduro.

Tradycyjnie Red Bull Romaniacs było kolejnym, po Erzbergrodeo, przystankiem na trasie tegorocznych zmagań Hard Enduro. Jak można było się spodziewać, spotkanie w rumuńskich Karpatach dostarczyły ogromnych emocji. Wszystko to za sprawą niezwykle zaciętego pojedynku między broniącym tytułu dotychczasowym Królem Transylwanii, Grahamem Jarvisem, a młodym wilkiem, który w końcu zaczął pokazywać swoje prawdziwe kły w branży ekstremalnego enduro, Jonny Walkerem.

Po niesamowitej dominacji podczas Erzbergrodeo 2014, dosiadający Red Bull KTM’a Walker poczuł się niezwykle mocny i zobaczył, że Jonny Walker wygrał Red Bull Romaniacs 2014jest w stanie wygrywać z najlepszymi, jednak Jarvis, który w Rumunii zwyciężał przez ostatnie 4 lata, nie miał zamiaru odpuścić młodemu Brytyjczykowi.

Gdy niezwykle widowiskowy prolog znajdujący się w samym centrum miasta Sibiu zakończył się, zawodnicy ruszyli w malownicze Karpaty naszpikowane hardkorowymi pułapkami. Przez praktycznie wszystkie dni trwała zacięta walka między Walkerem, a Jarvisem o prowadzenie i każdą cenną sekundę. Brytyjczycy wymieniali się wygranymi na poszczególnych odcinkach, ale to Walker cały czas pozostawał liderem Red Bull Romaniacs. Gdy przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie zmagań, w finałowym dniu Jonny nie dał szans Grahamowi i w pięknym stylu przypieczętował swoją pierwszą wygraną w Rumunii.

Już samo ukończenie zmagań w Red Bull Romaniacs to ogromne osiągnięcie, co możecie zobaczyć w filmiku poniżej, dlatego gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy zameldowali się na mecie. Musicie przyznać, że tereny i widoki powalają!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl