Jarper X Racing Team wygrywa Enduro w Siemiatyczach!
MotoRmania
19 czerwca 2012

W ostatni weekend odbyły się kolejne dwie rundy Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Enduro. Zmagania z Cieszyna przeniosły się na teren Siemiatycz.

Informacja prasowa

Przez dwa dni motocykliści walczyli o zwycięstwo i punkty w klasyfikacji klubowej. Zawodnicy Jarper X Racing Team odnieśli kolejny sukces zdobywając przez dwa dni łącznie 500 pkt! To rekordowy wynik w sezonie 2012!

Kolejne dwie rundy cyklu Pucharu Polski w Enduro to kolejny bardzo dobry występ zawodników Jarper X Racing Team. Okazało się, że liczna grupa zawodników z Mazowsza w charakterystycznych zielonych koszulkach spisała się znakomicie, zdobywając łącznie 500 pkt! Na drugim miejscu uplasował się Automobilklub Polski (325 pkt), natomiast na ostatnim stopniu podium znalazł się Off-Road Białystok (168 pkt). Tym samym Jarper X Racing Team umocnił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i przewodzi całej stawce mając na koncie 1104 pkt! Drugą pozycję okupuje Automobilklub Polski ze stratą aż 423 pkt. Na trzecim miejscu jest Off-Road Białystok.

Sukces zespołowy jest możliwy tylko wtedy, jeśli w rajdzie punktuje możliwie największa liczba zawodników. Właśnie tak jest w przypadku Jarper X Racing Team. Każdy zawodnik klubu, który dojechał do mety w Siemiatyczach, przywoził punkty. Jednak sukces drużynowy to jedna strona medalu. Oprócz tego, a może przede wszystkim świetne zawody pojechali:

• Paweł Szymański, który wygrał w klasie E2/E3 będąc niepokonanym zarówno w sobotę, jak i niedzielę;
• Andrzej Pleskot, który zajął drugie miejsce w klasie Quad 4K;
• Jakub Kozłowski, który stanął na drugim stopniu podium w klasie Junior 50;
• Bartek Nowakowicz systematycznie depczący po piętach Pawłowi Szymańskiemu, który uplasował się na trzeciej pozycji w klasie E2/E3;
• Łukasz Suchorowski, który zajął piątą lokatę w klasie E1;
• Adam Lesiak, który zajął piąte miejsce w klasie Junior;

Nagrodę za pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej odebrał V-ce Prezes klubu, Mirosław Pleskot: „Start i kolejny sukces Jarper X Racing Team nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. W naszych barwach wystartowało około 20 zawodników. Dlatego też każda kolejna runda to duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Tym razem po raz kolejny wyzwanie zostało zakończone sukcesem. Szczególnie dziękujemy za wsparcie firmom Jarper, Gmina Lesznowola i Alnor. Dziękujemy również firmom Boels, Felix, Andal, Payroll Consulting, Robos Budownictwo, Agrotechnic.pl, OCR Systems i Olek Motocykle. Nie zapominamy również o wspierających nas mediach, czyli przede wszystkim MotoX.com.pl i MotoRmania.”

Pełna relacja już wkrótce.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły