II runda AMA Endurocross – Taddy zwycięża!
MotoRmania
11 czerwca 2012

Błażusiak wygrywa drugą rundę Mistrzostw Ameryki 2012 (Sacramento, CA) i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki 2012!

Informacja prasowa

Po bardzo udanym wieczorze w Sacramento, zeszłoroczny Mistrz Ameryki Tadeusz Błażusiak stanął na najwyższym stopniu podium w Sacramento oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki 2012 (AMA Endurocross Championship 2012).

Polak od początku zawodów odnotowywał znakomite czasy okrążeń. W okrążeniach kwalifikacyjnych (time laps) Błażusiak jako jedyny z sukcesem przeskakiwał przeszkodę zwaną matrix, reszta stawki nie zdecydowała się na pokonanie matrixa za pomocą potężnego skoku, co dawało Polakowi przewagę czasową i wizualną (ku uciesze licznie zgromadzonej widowni, szczelnie wypełniającej trybuny areny Power Balance Pavilion). W dalszej części zawodów po nieudanej próbie przeskoczenia matrixa, zakończonej złamanym stawem barkowym jednego z zawodników, organizator zmienił ustawienie przeszkody, co uniemożliwiło pokonywanie jej „drogą powietrzną”.

Błażusiak konsekwentnie realizował swój plan i pod koniec wieczoru stanął na najwyższym stopniu podium z przewagą ponad 10 sekund nad drugim w 12-okrążeniowym finale, Robertem Taylorem (USA/Kawasaki) i ponad 19 sekund nad trzecim Kevinem Rookstoolem (USA/Honda).

Kolejna runda AMA Endurocross Championship odbędzie się 1. lipca w Los Angeles, CA (Staples Center) i będzie częścią legendarnych igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES, zawodów, w których w 2011 roku Tadeusz Błażusiak w przebojowy sposób zdobył złoty medal zapisując się w historii X-Games jako pierwszy złoty medalista z Polski.

 Wyniki drugiej rundy AMA Endurocross Championship 2012 (Sacramento, CA):
1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM
2. Robert Taylor USA/Kawasaki
3. Kevin Rookstool USA/Honda

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Ameryki 2012 (po dwóch z ośmiu rund):
1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM 51 pkt.
2. Robert Taylor USA/Kawasaki 41 pkt.
3. Kevin Rookstool USA/Honda 33 pkt.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły