Extreme XL de Lagares: filmy z hard enduro w Portugalii
Piotr Jędrzejak
21 czerwca 2016

Widowiskowy prolog rozegrał się w mieście, w nocy(!), a główny wyścig wiódł najtrudniejszymi okolicami Porto.

W miniony weekend w portugalskim Porto odbyła się kolejna impreza z serii hard enduro, czyli Extreme XL de Lagares. Nie ma wątpliwości, że najbardziej widowiskową częścią imprezy był prolog – wyścig rozgrywany w mieście. Trasa wiedzie bulwarem zastawionym kłodami i innymi przeszkodami, a następnie zawodnicy wjeżdżają wgłąb miasta, wspinając się po stromych i dramatycznie wąskich schodach. Aha, jakby tego było mało, finał prologu rozgrywany jest w nocy…

W prologu zwyciężył Alfredo Gomez – zobaczcie jego nagranie z kasku. Trzymajcie się!

Główny rajd też raczej nie należał do łatwych. Strome podjazdy, również po śliskich i mokrych kamieniach, przejazdy przez wodę, czy okrutnie techniczne przeszkody. Alfredo Gomez potwierdził swoją świetną formę przypieczętowując w zwycięstwo w Extreme XL de Lagares. Na drugiej pozycji na metę wjechał Mario Roman, a podium dopełnił Wade Young. Zobaczcie, jak to wyglądało:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły