Drastyczne enduro: kij przebija buta i nogę motocyklisty!

- Piotr Jędrzejak

Oglądając to nagranie, aż skręcamy się ze stresu. Ale Dan przyjął sprawę na miękko!

Chłopaki na endurakach z ekipy Hardrider jeżdżą po lesie w Australii. Miejsce nazywane jest Big River i jest podobno najlepsze do jazdy motocyklem w stanie Victoria. Niestety ta okolica jest też całkiem oddalona od cywilizacji.

Na ścieżce przez las, na drodze motocyklistów leżała nieduża kłoda – taka, która nie powinna stanowić żadnej przeszkody. Niestety kłoda była połamana, a jej część leżała sztorcem. Jeden z motocyklistów, Dan, tego nie zauważył. Nadział się golenią. (Uwaga, film jest dość drastyczny.)

https://www.youtube.com/watch?v=J-U4LIFwO2Y

Koledzy zatrzymali się natychmiastowo, a nagrywający od razu zrobił zdjęcia. Cały internet się z niego śmieje, ale miał powód – zdjęcia wykonane zostały do celów ubezpieczenia medycznego. Dalej nastąpiła raczej niemądra decyzja. Kij został wyciągnięty z nogi Dana.

Po wszystkim motocykliści wytłumaczyli, że nie byli świadomi, jak głęboko kij wbił się w nogę. Dodali, że i tak nie było wtedy łatwego sposobu na odcięcie wystającej części. Tuż przed wyciągnięciem kija, słyszymy jak nagrywający pyta Dana:
– Wbiło się?
– Myślę, że mogło.

kij z nogi DanaDan miał ogrom szczęścia, że kij nie przebił głównej tętnicy. Zresztą to twardy zawodnik! Niespecjalnie przejął się dziurą w nodze, przeprosił kolegów za zamieszanie, odpalił swoją 250-tkę i na kołach wrócił do obozu. Tam koledzy go opatrzyli, a profesjonalna pomoc medyczna przyszła dopiero po 3 godzinach.

W efekcie Dan spędził 11 dni w szpitalu, z łydki usunięto mu dwie spore drzazgi o długości ok. 5 cm, miał zszywaną tętnicę, wykonano mu dwa przeszczepy skóry oraz założono sporo szwów. Mimo wszystko Dan powinien wyjść z tego bez trwałych uszczerbków na zdrowiu.

Dan po jezdzie z dziurą w nodze

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl