Błażusiak czwarty – II runda Endurocross 2013
Piotr Jędrzejak
11 czerwca 2013

Czwarte miejsce i 18 punktów dla Błażusiaka!

W sobotę w Sacramento odbyła się druga runda amerykańskich AMA Endurocross. Dominatorem tego spotkania okazał się Mike Brown – 41 latek wygrał jeden z dwóch wyścigów hot lap, zwyciężył w swojej rozgrzewce, a w wyścigu głównym prowadził od początku do końca! Tuż za nim jechał Tylor Robert, a trzymał się tak blisko, że cały w błocie musiał w końcu wyrzucić swoje gogle, jednak utrzymał drugą lokatę.

Po wyjściu z bramek startowych, Tadek walczył z Coltonem Haakerem, w efekcie czego obaj upadli. Przebili się jednak przez całą stawkę zawodników, naciskając na jadącego na trzecim miejscu Coryego Graffundera. Haaker wyprzedził Błażusiaka, jednak później, na ostatnim kółku zaliczył kolejny wypadek. Finalnie Graffunder obronił podium, Tadek finiszował czwarty, a Colton piąty.

Tadek Błażusiak wystartował z wciąż dokuczającym urazem nadgarstka i tym razem wygrał tylko swoją rozgrzewkę, a czwarta lokata w wyścigu zapewniła ma 18 punktów i obronę drugiego miejsca w generalce. Po dwóch eliminacjach cyklu Endurocross, Mike Brown skompletował 50 punktów, Błażusiak ma ich na koncie 40, a Robert Tylor 37. Do końca sezonu jeszcze pięć spotkań, a kolejna runda zaplanowana jest na 21. września – zawody odbędą się w Ontario.

Jak Tadek napisał na swoim Facebooku: „… Mimo wszystko cieszę się, że przebiłem się z końca na 4. miejsce. Teraz czas na przegrupowanie i przygotowanie się na X-Games w Monachium!”

Wyniki Sacramento GEICO EnduroCross:
1. Mike Brown
2. Taylor Robert
3. Cory Graffunder
4. Taddy Blazusiak
5. Colton Haaker
6. Kyle Redmond
7. Gary Sutherlin
8. Justin Soule
9. Max Gerston
10. Eric Rhoten

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły