5 epizod serialu o Erzbergrodeo: rajdówka vs enduro oraz Karl Katoch
Piotr Jędrzejak
2 maja 2014

Posłuchajcie o pojedynku Tadka Błażusiaka z Kimi Raikkonenem oraz o Żelaznym Karlu!

Przed Wami już piąty odcinek serialu o Erzbergrodeo. Seria 20 na 20 to dwadzieścia opowieści na dwudziestą rocznicę najtrudniejszej i najbardziej znanej imprezy hard enduro, a tym razem uwagę skupimy na najpopularniejszym wydarzeniu w historii Erzbergrodeo oraz o szalonym organizatorze.

Wspomnianym wydarzeniem jest wyścig pomiędzy Tadkiem Błażusiakiem na swoim enduraku oraz Kimi Raikkonenem w samochodzie rajdowym. To miała być tylko dodatkowa atrakcja, w której przegrany myje pojazd zwycięzcy, ale obecność i pojedynek dwóch tak znanych nazwisk przyciągnęły sporo widzów. To wymagało specjalnej organizacji, no ale w końcu wyścig też był specjalny! Na jednej z sekcji Tadek osiągał swoim KTMem 168 km/h, a Kimi jechał tam ponad 190 km/h.

Drugim tematem tego odcinka jest Karl Katoch, jeden z organizatorów Erzbergrodeo. Koledzy mówią o nim, że jest szalony – gdy budzi się rano, ma 20 nowych pomysłów, ale większość z nich jest zazwyczaj tak odjechana, że nie da się ich zrealizować. Z drugiej strony nie bez powodu ma ksywkę „The Iron Karl”. Z jednej strony organizuje imprezę na Żelaznej Górze (Iron Mountain), a z drugiej trzyma wszystko żelazną ręką.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły