Rajd Dakar 2013 – lista motocykli i quadów zapełniona
Piotr Jędrzejak
30 lipca 2012

Zapisy do najbliższego Rajdu Dakar ruszyły 15. maja i już jest 305 uczestników!

Trzysta pięć osób zebrało się w niewiele ponad dwa miesiące – rejestracja do kategorii, w której starują quady i motocykle została zamknięta 20. lipca. Jak mówią organizatorzy, to niesamowicie szybko, bardzo blisko rekordu sprzed roku i oznacza, że Dakar w Ameryce Południowej jest bardzo popularny.

Na starcie stanie jednak 220 uczestników na motocyklach i quadach. Jest to maksymalna liczba ze względu na bezpieczeństwo oraz organizację i kontrolę imprezy. Czołówka Rajdu to oczywiście profesjonalni zawodnicy i znane zespoły, jednak natura Dakaru jest taka, że startuje w nim masę amatorów z całego świata – właśnie dlatego tak duży nacisk kładzie się na odpowiednią organizację. Zawodnicy są też selekcjonowani, ponieważ nie można dopuścić, aby nowicjusze cross-country wystartowali w tak trudnym i wymagającym rajdzie, jak Dakar.

Skład listy startowej jest prawdziwie międzynarodowy, jednak nie ma co liczyć, że poznamy go szybko. Zapisy w kategoriach samochodów i ciężarówek wciąż trwają. Rajd Dakar 2013 startuje 5. stycznia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły