Cyril Despres wsiada do Peugeota na Rajd Dakar 2015!
Piotr Jędrzejak
27 marca 2014

5-krotny zwycięzca Dakaru przesiada się z motocykla do samochodu!

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń przed minionym Rajdem Dakar była zmiana barw pięciokrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar. Chodzi o Cyrila Despres, który zakończył kontrakt z KTMem i przeniósł się na dwa lata do Yamahy. Teraz okazuje się, że Cyril jednak przedwcześnie opuszcza Yamahę i wsiada do czterech kółek Peugeota.

Przed Rajdem Dakar 2014 Despres przeprowadził się z KTMa do Yamahy, a plan był bardzo ambitny. Niebiescy we współpracy z 5-krotnym mistrzem mieli zamiar skonstruować topowy sprzęt i wygrać Rajd. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie bardziej drastyczna. Pierwsza połowa etapów była dla Cyrila koszmarna, a cały Dakar udało mu się finiszować na 4. lokacie. Nawet jego kolega zespołowy Oliver Pain ukończył pozycję wyżej, a Rajd zdominował Marc Coma na KTMie.

Podpisując nowy kontrakt, Cyril idzie w ślady swojego rodaka, Stéphana Peterhansela, który wygrał Dakar 6-krotnie na motocyklu i już 5-krotnie w samochodzie. Poza tym Despres będzie w zespole ze świetnym kierowcą Carlosem Sainzem oraz uczestniczył będzie w powrocie legendarnego Peugeota do Rajdu Dakar. Ta marka triumfowała w Rajdzie cztery lata z rzędu, a Dakar 2015 będzie powrotem po 25 latach nieobecności. Nic dziwnego, że taki kontrakt skusił Cyrila!

„Peugeot Sport zaoferował mi fotel kierowcy w swoim nowym projekcie rajdowym” – mówi Cyril Despres. „Taka szansa zdarza się w karierze tylko raz. Jednak, skoro zobowiązałem się w Yamasze, na pewno będę dzielił się moją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi zawodnikami rajdowymi Yamaha. Peugeot pozwolił mi trenować na motocyklu oraz wziąć udział w dwóch lub trzech rajdach rocznie na motocyklu enduro Yamahy.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły