Cyril Despres wsiada do Peugeota na Rajd Dakar 2015!

- Piotr Jędrzejak

5-krotny zwycięzca Dakaru przesiada się z motocykla do samochodu!

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń przed minionym Rajdem Dakar była zmiana barw pięciokrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar. Chodzi o Cyrila Despres, który zakończył kontrakt z KTMem i przeniósł się na dwa lata do Yamahy. Teraz okazuje się, że Cyril jednak przedwcześnie opuszcza Yamahę i wsiada do czterech kółek Peugeota.

Cyril Despres w Peugeot - fot Flavien Duhamel - Red Bull Content PoolPrzed Rajdem Dakar 2014 Despres przeprowadził się z KTMa do Yamahy, a plan był bardzo ambitny. Niebiescy we współpracy z 5-krotnym mistrzem mieli zamiar skonstruować topowy sprzęt i wygrać Rajd. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie bardziej drastyczna. Pierwsza połowa etapów była dla Cyrila koszmarna, a cały Dakar udało mu się finiszować na 4. lokacie. Nawet jego kolega zespołowy Oliver Pain ukończył pozycję wyżej, a Rajd zdominował Marc Coma na KTMie.

Podpisując nowy kontrakt, Cyril idzie w ślady swojego rodaka, Stéphana Peterhansela, który wygrał Dakar 6-krotnie na motocyklu i już 5-krotnie w samochodzie. Poza tym Despres będzie w zespole ze świetnym kierowcą Carlosem Sainzem oraz uczestniczył będzie w powrocie legendarnego Peugeota do Rajdu Dakar. Ta marka triumfowała w Rajdzie cztery lata z rzędu, a Dakar 2015 będzie powrotem po 25 latach nieobecności. Nic dziwnego, że taki kontrakt skusił Cyrila!

„Peugeot Sport zaoferował mi fotel kierowcy w swoim nowym projekcie rajdowym” – mówi Cyril Despres. „Taka szansa zdarza się w karierze tylko raz. Jednak, skoro zobowiązałem się w Yamasze, na pewno będę dzielił się moją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi zawodnikami rajdowymi Yamaha. Peugeot pozwolił mi trenować na motocyklu oraz wziąć udział w dwóch lub trzech rajdach rocznie na motocyklu enduro Yamahy.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl