[News] Valentino Rossi kończy karierę zawodniczą w MotoGP

- Sebastian Radwan

Valentino Rossi ogłosił na czwartkowej specjalnej konferencji prasowej, że pod koniec sezonu 2021 zakończy karierę zawodniczą w MotoGP.

Dziewięciokrotny mistrz świata kończy swoją znakomitą 25-letnią karierę w MotoGP™ World Championship. The Doctor zdobył 7 tytułów mistrzowskich, 115 wygranych wyścigów.

Postanowiłem zakończyć karierę razem z końcem sezonu. Niestety to będzie moje ostatnie pół sezonu jako zawodnik MotoGP” – Valentino Rossi

To trudny, bardzo smutny moment. Trudno jest powiedzieć i wiedzieć, że za rok nie będę się ścigał na motocyklach, bo robiłem to przez 30 lat. W przyszłym roku moje życie się zmieni. Spędziłem 25-26 lat w mistrzostwach świata i przeżyłem wiele niezapomnianych chwil. Nie mam wiele więcej do powiedzenia, tylko to” – Valentino Rossi

W klasie MotoGP – 89 zwycięstw i stawał na podium 235 razy od 1996 roku.

42-letni Valentino Rossi do końca sezonu 2021 będzie jeździł w zespole Petronas Yamaha SRT.

BT Sport MotoGP

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl