Weekend supermoto w Koszalinie – relacja zespołu HPSM

- MotoRmania

Letnie i nadmorskie klimaty to nie tylko baloniki na druciku i cukrowa wata, choć tego tez nie zabrakło. W ubiegły weekend Motopark w Koszalinie gościł podwójną runda Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto na której zespół HPSM zjawił się w pełnym składzie!

informacja prasowa

Na ekipa HPSM składają się:
Jerzy „Jurgen” Głodek #113
Daniel Mikołajczyk #151
Rafał „Franz” Perkowski #44

HPSM na supermoto w koszalinie (10) - fot Monika Perkowska - FotoSupermoto

Nastroje były bojowe, a plany ambitne. Dwie trzecie HPSM czyli Jurek i Daniel nad morzem zjawili się już w środę, żeby oswoić się z torem, a przede wszystkim z nową sekcją terenową. Niestety Koszalińska pogoda pozwoliła jedynie na podziwianie przebudowanego obiektu spod parasola, a poruszanie się po gliniastym, pagórkowatym terenie wymagało użycia sprzętu alpinistycznego. Dopiero w piątek, już w pełnym składzie (Franz dojechał nad morze w czwartkowy wieczór) udało się pojeździć i przygotować na sobotnie ściganie.

„Koszalin niszczy ludzi” można by powiedzieć! A szczególnie nowa sekcja terenowa. Już podczas sobotnich kwalifikacjach nie obyło się bez paru mrożących krew w żyłach gleb, a Koszalińscy ratownicy medyczny mieli pełne ręce roboty.

HPSM na supermoto w koszalinie (11) - fot Monika Perkowska - FotoSupermoto

Trudny odcinek terenowy zdawał się nie przeszkadzać sporej grupie zawodników z Austrii, Niemiec i Czech, którzy od początku postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Czteroosobowa niemiecka reprezentacja rozdawała karty w Pucharze Polski, gdzie zdominowała kwalifikację oraz wyścigi. Pierwsze miejsce zajął Holger Salmen, za nim kolejno Gunnar Harsing i Kevin Chadrysiak. Franz#44 uplasował się na 9. pozycji, Jurek na 11., a Daniel na 19.

Podobny scenariusz powtórzył się w niedzielę. Niestety koledzy zza zachodniej granicy znowu okazali się bezkonkurencyjni. Wygrał po raz kolejny Holger Salmen przed Dennis Chadrysiak i Kevin Chadrysiak. HPSM Team odpowiednio: Franz na 8., Jurgen na 10., Daniel na 14.

HPSM na supermoto w koszalinie (5) - fot Monika Perkowska - FotoSupermoto

W Mistrzostwach Polski również triumfowała obsada z zagranicy. Poza Erikem Prowaznikem, który odwiedził nasz kraj przy okazji rundy w Toruniu, pojawił się zawodnik ze ścisłej światowej czołówki – Rudolf Bauer. Ten drobny Austriak nie dał nikomu najmniejszych szans, pokazując astronomiczne tempo we wszystkich sobotnich i niedzielnych wyścigach. Podium zarówno w sobotę, jak i niedzielę prezentowało się identycznie, odpowiednio: Rudolf Bauer, Erik Prowaznik i nasz krajowy reprezentant Paweł Leśków.

Sobotni wyścig klasy amator wygrał dobrze dysponowany przez cały weekend Rafał Piwko przed Gabrielem Wasikiem i znanym dobrze z drogowych wyścigów Danielem Kuchnią. W niedzielę mimo mniejszej frekwencji emocje sięgnęły zenitu, a to za sprawą ulubienicy publiczności Agaty Salamon, która brawurowym atakiem w końcówce wyścigu wyszarpała zwycięstwo Gabrielowi Wasikowi. Podium uzupełnił Rafał Chilimończyk. U Rafała Piwko sędziowie dopatrzyli się falstartu.

HPSM na supermoto w koszalinie (29) - fot Monika Perkowska - FotoSupermoto

Zobacz też: Video-relacja z sobotniej, III rundy MP i PP Supermoto od Niwego!

Podwójna runda w nadmorskim Koszalinie nigdy nie należała do łatwych, ale równa i rozważna jazda zespołu HPSM pozwoliła nie stracić punktów i utrzymać się w walce o wysokie pozycje w kwalifikacji końcowej sezonu. Wszystko wyjaśni się już we wrześniu w Bydgoszczy.

HPSM na supermoto w koszalinie (26) - fot Monika Perkowska - FotoSupermoto

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl