Jak wygląda nowa Honda CRF1000L Africa Twin w akcji? [DANE TECHNICZNE!]

- Piotr Jędrzejak

Nowy film promocyjny z premierową Africą Twin ujrzał światło dzienne!

Africa Twin to z pewnością legenda. Pytanie zasadnicze brzmi, czy jej nowa odsłona nie rozczaruje swoich fanów? Tego jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek oczekiwania są bardzo, bardzo wysokie. To własnie dlatego, gdy tylko nowy film pojawił się w sieci, rozszedł się z prędkością błyskawicy. Albo z prędkością nowej Afryki w offroadzie.

Nie miejcie wątpliwości, ten film rzeczywiście jest oficjalnym filmem. Jest szóstym epizodem z serii klipów prezentacyjnych, jednak tym razem zdążył się rozejść, zanim jeszcze Honda wystosowała do niego oficjalną informację (tak jak było przy poprzednich okazjach). No ale nic dziwnego – w tym epizodzie zobaczycie nową CRF1000L Africę Twin w pełnej krasie i przekonacie się, jak wygląda w prawdziwej akcji offroadowej. Przy okazji posłuchacie komentarzy i rozmów osób odpowiedzialnych za rozwój modelu.

[AKTUALIZACJA]

Wyciekły dane techniczne! Pewnie już za chwilę otrzymamy na ten temat oficjalną informację, ale ktoś wyprzedził fakty i już teraz wypuścił do internetu tabelkę z danymi technicznymi nowej CRF1000L.

Silnik to rzędowa dwójka z wałem korbowym 270°, o pojemności 998 cm3. Moc wyniesie 94 KM, a moment obrotowy to 98 Nm.

Africa Twin ważyła będzie:
bez płynów: 208 kg (STD), 212 kg (ABS), 222 kg (DCT)
z pełnym zbiornikiem: 228 kg (STD), 232 kg (ABS), 242 kg (DCT)

Masa jest wcale nie mała, ale pocieszać się można kontrolą trakcji z trybem offroadowym, ABSem z odłączalnym tylnym kołem, oraz nowym, offroadowym trybem skrzyni DCT. Więcej danych znajdziecie w tabelce, a oficjalne szczegóły już niebawem.

ZOBACZ KONIECZNIE: Komplet oficjalnych danych o CRF1000L Africa Twin – opis, film, specyfikację oraz ceny.

Dane techniczne Africa Twin CRF1000L 2015

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl