Patryk Kosiniak powiększa przewagę w R6 Cup po kolejnym podium!
MotoRmania
9 maja 2016

Patryk Kosiniak powiększył swoje prowadzenie w motocyklowym, międzynarodowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup dzięki drugiej pozycji wywalczonej po starcie z pole position podczas drugiego wyścigu sezonu, który odbył się w niedzielę na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring.

informacja prasowa

26-letni tarnowianin, który tydzień temu wygrał otwierające sezon zmagania na Lausitzringu, zdominował także drugą niemiecką rundę, w sobotę sięgając po drugie pole position z rzędu, a w niedzielę prowadząc niemal od startu do mety. Po zaciętej walce na ostatnich metrach, Polak rozminął się co prawda z kolejną wygraną o zaledwie jedną setną sekundy, ale dzięki drugiemu podium z rzędu podwoił swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, powiększając ją z pięciu do dziesięciu punktów.

Patryk Kosiniak
„Jesteśmy zadowoleni z całego weekendu. Cała ekipa wykonała świetną pracę. Znów byłem najszybszy we wszystkich treningach wolnych, a w sobotę wywalczyłem drugie z rzędu pole position. Wyścig przebiegał pod moje dyktando od startu aż do ostatniego zakrętu. Wiedziałem, że na ogonie siedzi mi jeden z rywali, dlatego do ostatniego łuku dojechałem defensywnie, aby uniemożliwić mu atak podczas hamowania. Niestety wyszedłem z tego powodu na prostą trochę za wolno i na mecie rozminąłem się z wygraną o zaledwie 16 tysięcznych sekundy. Powiększyłem jednak swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, więc nie mogę narzekać. Kolejny wyścig pucharu Yamahy dopiero w lipcu, ale do tego czasu nie zamierzam próżnować. Za dwa tygodnie wystartuję w pierwszej rundzie mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w Poznaniu i tam również chcę walczyć o zwycięstwo!”

Trzecia runda pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się w dniach 8-10 lipca na belgijskim torze Zolder, gdzie odbędą się aż dwa wyścigi. W tym sezonie motocykliści wystartują łącznie w ośmiu wyścigach. Wcześniej Kosiniak weźmie także udział w pierwszej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski, które w dniach 20-22 maja odbędą się na torze w Poznaniu.

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Yamaha Zentrum Koln, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, the12.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły