Historyczna wygrana Patryka Kosiniaka w Yamaha R6 Dunlop Cup
MotoRmania
2 maja 2016

Patryk Kosiniak zdominował pierwszą rundę niemieckiego, motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Po starcie z pierwszego pola 26-latek z Tarnowa prowadził od startu do mety niedzielnego wyścigu na torze Lausitzring, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w serii i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Następny wyścig już za tydzień.

informacja prasowa
fot: Felix Wiessmann

Tarnowianin był poza zasięgiem rywali przez cały weekend, uzyskując najlepsze czasy we wszystkich sesjach treningowych, w sobotę pewnie sięgając po swoje pierwsze pole position, a w niedzielę komfortowo mijając linię mety na pierwszej pozycji i pokonując 32 rywali z całej Europy. W efekcie Kosiniak został pierwszym Polakiem w blisko 40-letniej historii serii, który wygrał wyścig niemieckiego pucharu Yamahy, będącego przedsionkiem prestiżowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM.

Kosiniak, dla którego sezon 2016 jest piątym w tej kategorii, o kolejne zwycięstwo walczył będzie już za kilka dni. Druga runda Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się już w najbliższy weekend na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring. W tym roku „Kosa” wystartuje jednak nie tylko w Niemczech, ale także w wybranych rundach mistrzostw Polski, w których rok temu triumfował we wszystkich czterech wyścigach, do których przystępował.

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryk Kosiniak
„Czuję się w tym roku na motocyklu bardzo komfortowo już od przedsezonowych testów, a na Lausitzring złapałem szybkie tempo już od pierwszej piątkowej sesji. Wygrałem wszystkie treningi z dość sporą przewagą, sięgnąłem po swoje pierwsze pole position i czułem się pewnie przed wyścigiem. W niedzielę prowadziłem od startu do mety i kontrolowałem sytuację. Jestem bardzo dumny, że mogłem dzisiaj wysłuchać Hymnu Polski ze szczytu podium jako pierwszy Polak w blisko 40-letniej historii niemieckiego pucharu Yamahy. Kolejny wyścig już za tydzień. Lubię tor Nurburgring i chcę tam walczyć o kolejną wygraną. Po tak dobrym początku sezonu jestem także przekonany, że to będzie nasz rok!”

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Yamaha Zentrum Koln, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, the12.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły