Błażusiak pobiegnie w Poznaniu dla tych, którzy biegać nie mogą
MotoRmania
2 maja 2016

8 maja odbędzie się 3. edycja Światowego Biegu Wings for Life. Wśród uczestników, którzy staną na starcie w Poznaniu będzie Tadeusz Błażusiak. To będzie jego prawdziwy debiut w tej imprezie. W ubiegłym roku, nie mógł osobiście pojawić się na starcie, więc dołączył do inicjatywy, korzystając ze specjalnej aplikacji na telefon. Pokonał 11,48 km. Już za kilka dni, najlepszy w historii enduro zawodnik, będzie mógł sprawdzić, jak to jest uciekać przed realnym, nie wirtualnym Samochodem Pościgowym.

informacja prasowa

Tadek Błażusiak, dzięki niesamowitym sukcesom, jest nie tylko numerem jeden polskiego offroadu, ale również jednym z najlepszych zawodników w historii tego sportu na całym globie. Błażusiak pochodzi z Nowego Targu, jednak na co dzień mieszka w Andorze. Jego częste starty w zawodach sprawiają, że rzadko pojawia się w Polsce. Tym większą gratką dla jego fanów będzie jego udział w Wings for Life World Run w Poznaniu.

„Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać– mówi Taddy – „Myślę, że to będzie super przeżycie. Do tego szczytny cel – fajnie zrobić coś przyjemnego i pożytecznego jednocześnie. Tym, którzy pojawią się w Poznaniu z wielką przyjemnością przybiję piątkę!”

Tadek, który kilka dni temu świętował 33. urodziny przyznaje, że nie biega często, a jego kolana mają już spory przebieg sportowy. Nie nastawia się zatem na spektakularny wynik. Przyznaje, że nawet początkujący amatorzy biegania, dadzą radę go wyprzedzić. Z pewnością, przed samochodem-metą, dłużej będzie uciekać dziewczyna Błażusiaka.

„Asia jest w świetnej formie, którą cały czas szlifuje. Jestem pewien, że samochód szybko jej nie dogoni” przewiduje zawodnik.

Tu jednak nie zwycięstwo jest najważniejsze. Wspólnym celem, który przyświeca wszystkim uczestnikom Wings for Life World Run jest dobra zabawa dla słusznej sprawy – zbieranie pieniędzy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego (100 % opłat startowych przeznaczane jest na finansowanie przełomowych badań nad tym schorzeniem). Już teraz wiemy, że w Poznaniu padnie rekord frekwencji. Lista startowa przekroczyła 4 tysiące uczestników, co przewyższa ilość osób, które wystartowały w Polsce w poprzednich edycjach. Zapisy cały czas trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com

Oprócz Błażusiaka, w Poznaniu pobiegną również: Jarek Hampel, Michał Kościuszko, Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski. Wszyscy będą uciekać przed Samochodem Pościgowym prowadzonym, z zawrotną początkową prędkością 15 km/h, przez Adama Małysza.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły