Dzieciaki na start: film z obozu treningowego MotoRmania KidzGP Team!

- Piotr Jędrzejak

„Pierwszy obóz zimowy MotoRmania KidzGP Team dobiegł końca. To był wyjątkowy tydzień – genialne miejsca, cudowna pogoda, wspaniali ludzie.

Jeżeli nie śledzicie MotoRmanii od wczoraj, na pewno słyszeliście o inicjatywie KidzGP. W 2017 roku rozpoczęliśmy program treningowy dla najmłodszych, którego celem było umożliwienie jazdy najmłodszym (a finalnie wyłuskanie talentów i być może promocję przyszłego polskiego zawodnika MotoGP?). Udostępniliśmy motocykle, kombinezony, kaski – wystarczyło aby rodzice przywieźli dzieci na tor. W sezonie 2018 kontynuowaliśmy tę ideę, a na sezon 2019 miejsca skończyły się szybciej, niż zdążyliśmy je ogłosić.

Z inicjatywy szalenie zaangażowanych rodziców powstał nawet kolejny projekt, 4-osobowy zespół MotoRmania KidzGP Team. Dzieciaki z rodzicami są maksymalnie skupieni na podnoszeniu umiejętności, a w nadchodzącym sezonie pojadą w Pucharze Polski Pitbike SM. Ekipa odwiedziła Hiszpanię i dołączając do turnusu Los Cojones, wspólnie trenując na torze, na motocyklach szkoleniowych. Tak się złożyło, że na miejscu był też Bartek Wiczyński, Mistrz Polski STK1000, a na treningu pojawił się też mistrz Hiszpanii klasy Moto5.

Przeczytajcie kilka słów od rodziców Jeremiasza, Igora, Mateusza i Maksa, a ponadto obejrzyjcie ich film z tygodnia treningów!

„Pierwszy obóz zimowy MotoRmania KidzGP Team dobiegł końca. To był wyjątkowy tydzień – genialne miejsca, cudowna pogoda, wspaniali ludzie. Właściwe podejście i olbrzymia wiedza trenerska Pejsera sprawiły, że nasi dzielni młodzi zawodnicy zrobili gigantyczne postępy. Nie bez znaczenia były też wspólne kółka z mistrzem Polski, Bartkiem Wiczyńskim (dzięki za wszystkie uwagi) oraz z mistrzem Hiszpanii w klasie Moto5.

Teraz przed nami ostatnie tygodnie przygotowań przed kwietniową inauguracją sezonu – na szczęście pogoda w Polsce coraz częściej sprzyja trenowaniu.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl