Dzieciaki na start: film z obozu treningowego MotoRmania KidzGP Team!
Piotr Jędrzejak
25 lutego 2019

„Pierwszy obóz zimowy MotoRmania KidzGP Team dobiegł końca. To był wyjątkowy tydzień – genialne miejsca, cudowna pogoda, wspaniali ludzie.

Jeżeli nie śledzicie MotoRmanii od wczoraj, na pewno słyszeliście o inicjatywie KidzGP. W 2017 roku rozpoczęliśmy program treningowy dla najmłodszych, którego celem było umożliwienie jazdy najmłodszym (a finalnie wyłuskanie talentów i być może promocję przyszłego polskiego zawodnika MotoGP?). Udostępniliśmy motocykle, kombinezony, kaski – wystarczyło aby rodzice przywieźli dzieci na tor. W sezonie 2018 kontynuowaliśmy tę ideę, a na sezon 2019 miejsca skończyły się szybciej, niż zdążyliśmy je ogłosić.

Z inicjatywy szalenie zaangażowanych rodziców powstał nawet kolejny projekt, 4-osobowy zespół MotoRmania KidzGP Team. Dzieciaki z rodzicami są maksymalnie skupieni na podnoszeniu umiejętności, a w nadchodzącym sezonie pojadą w Pucharze Polski Pitbike SM. Ekipa odwiedziła Hiszpanię i dołączając do turnusu Los Cojones, wspólnie trenując na torze, na motocyklach szkoleniowych. Tak się złożyło, że na miejscu był też Bartek Wiczyński, Mistrz Polski STK1000, a na treningu pojawił się też mistrz Hiszpanii klasy Moto5.

Przeczytajcie kilka słów od rodziców Jeremiasza, Igora, Mateusza i Maksa, a ponadto obejrzyjcie ich film z tygodnia treningów!

„Pierwszy obóz zimowy MotoRmania KidzGP Team dobiegł końca. To był wyjątkowy tydzień – genialne miejsca, cudowna pogoda, wspaniali ludzie. Właściwe podejście i olbrzymia wiedza trenerska Pejsera sprawiły, że nasi dzielni młodzi zawodnicy zrobili gigantyczne postępy. Nie bez znaczenia były też wspólne kółka z mistrzem Polski, Bartkiem Wiczyńskim (dzięki za wszystkie uwagi) oraz z mistrzem Hiszpanii w klasie Moto5.

Teraz przed nami ostatnie tygodnie przygotowań przed kwietniową inauguracją sezonu – na szczęście pogoda w Polsce coraz częściej sprzyja trenowaniu.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły