Wyścigi we Francji jednak dopiero w sierpniu
Mick
30 kwietnia 2020

Choć jeszcze niedawno Francuzi zapowiadali jak najszybsze otwieranie torów wyścigowych, dzisiejsze informacje z tamtejszego Ministerstwa Sportu nieco zmieniają sytuację.

Francuskie Ministerstwo Sportu zapowiedziało dzisiaj, że choć sportowcy będą mogli trenować już od 11 maja, to jednak jakiekolwiek zawody sportowe będą mogły odbywać się dopiero w sierpniu i to za zamkniętymi drzwiami.

Czytaj także: Francuzi chcą się ścigać już w czerwcu!

Z kolei sportowe imprezy przyciągające ponad pięć tysięcy osób ruszą najwcześniej we wrześniu.

Czy to oznacza, że zaplanowany na końcówkę sierpnia, 24-godzinny wyścig FIM EWC w Le Mans odbędzie się bez udziału kibiców? Czy może czeka nas kolejna zmiana w kalendarzu długodystansowych mistrzostw świata?

Dzisiejsza informacja oznacza także, że nie ma szans, aby zapowiadany na lipiec start sezonu MotoGP miał miejsce właśnie w Le Mans, co sugerowaliśmy wczoraj jako jedną z możliwych opcji.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły