Wyścigi we Francji jednak dopiero w sierpniu

- Mick

Choć jeszcze niedawno Francuzi zapowiadali jak najszybsze otwieranie torów wyścigowych, dzisiejsze informacje z tamtejszego Ministerstwa Sportu nieco zmieniają sytuację.

Francuskie Ministerstwo Sportu zapowiedziało dzisiaj, że choć sportowcy będą mogli trenować już od 11 maja, to jednak jakiekolwiek zawody sportowe będą mogły odbywać się dopiero w sierpniu i to za zamkniętymi drzwiami.

Czytaj także: Francuzi chcą się ścigać już w czerwcu!

Z kolei sportowe imprezy przyciągające ponad pięć tysięcy osób ruszą najwcześniej we wrześniu.

Czy to oznacza, że zaplanowany na końcówkę sierpnia, 24-godzinny wyścig FIM EWC w Le Mans odbędzie się bez udziału kibiców? Czy może czeka nas kolejna zmiana w kalendarzu długodystansowych mistrzostw świata?

Dzisiejsza informacja oznacza także, że nie ma szans, aby zapowiadany na lipiec start sezonu MotoGP miał miejsce właśnie w Le Mans, co sugerowaliśmy wczoraj jako jedną z możliwych opcji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl