Start LRP Poland w Le Mans pod znakiem zapytania

- MotoRmania

Zaplanowany na najbliższy weekend start doświadczonego polskiego zespołu LRP Poland w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w ostatniej chwili stanął pod znakiem zapytania.

Informacja Prasowa

W drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC za sterami polskiego BMW S1000RR zmieniać się mieli jeżdżący menedżer Bartłomiej Lewandowski, Słowak Jaro Cerny i Niemiec Arnaud Friedrich, który świętując 18-te urodziny w dniu wyścigu miał zostać najmłodszym uczestnikiem w 40-letniej historii słynnych, francuskich zmagań.

Niestety w środę, zaledwie dzień przed rozpoczęciem oficjalnych treningów i kwalifikacji, wbrew wcześniejszym zapewnieniom organizatorzy stwierdzili nagle, że skoro młody Niemiec w pełnoletniość wkroczy dopiero w sobotę, to nie może wziąć udziału w piątkowych kwalifikacjach. To z kolei eliminuje go ze startu w wyścigu. Co więcej, LRP Poland nie może wziąć udziału w trwających dobę zmaganiach z zaledwie dwoma zawodnikami w składzie. Sobotni start polskiej ekipy stanął więc pod znakiem zapytania, choć Lewandowski i Cerny biorą póki co udział w treningach i kwalifikacjach.2018 02 24h Le Mans 01489

„To niewiarygodne – mówi Bartłomiej Lewandowski, szef wspieranej przez BMW i Pirelli ekipy LRP Poland, która jest jednym z 33 permanentnych zespołów startujących w pełnym cyklu FIM EWC. – Organizatorzy wyścigu w Le Mans w ostatnim czasie oficjalnie bardzo mocno promowali fakt, że Arnaud zostanie najmłodszym zawodnikiem w historii tej imprezy. W środę poinformowali nas jednak, że zmienili interpretację przepisów i nie mogą dopuścić go do startu, choć dopełniliśmy wszelkich formalności. To wielki cios przede wszystkim dla tak młodego zawodnika, który bardzo to przeżył, ale mimo wszystko wystartuje z nami w kolejnej rundzie FIM EWC, która w maju odbędzie się na Słowacji. Choć poruszyliśmy niebo i ziemię, nie zmienimy już decyzji sędziów, a to stawia start całego zespołu pod znakiem zapytania. Mamy raptem kilkanaście godzin, aby zgłosić trzeciego zawodnika, a w międzyczasie musimy jeszcze pracować nad ustawieniami motocykla na wyścig. To będą bardzo gorące dwa dni!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl