Londyn: motocykliści łączą siły w walce przeciwko złodziejom

- Piotr Jędrzejak

Kradzieże motocykli oraz wszelkie przestępstwa związane z jednośladami w Londynie stoją wciąż na szokująco wysokim poziomie. Ponieważ policja ewidentnie nie potrafi poradzić sobie z problemem, motocykliści zawiązali własną grupę do walki ze złodziejami.

Jak sami twierdzą, są zwykłymi ludźmi, a ich celem jest zredukowanie liczby kradzieży motocykli oraz odzyskanie tych sprzętów, które zostały już skradzione.

Grupa Biker Biker skupia się na publicznym fanpage’u na Facebooku, a założył ją Shane McDonald. Motocykliści twierdzą, że udało im się już zlokalizować i odzyskać sporą liczbę skradzionych motocykli, a do tego mają pod lupą sporą listę złodziei – wliczając tych, którzy ostatnio próbowali kilka razy zwinąć MT-07 spod okna, ale właściciel nagrał ich telefonem.

Shane McDonald mówi dla motorcyclenews.com:
„Mamy imiona, twarze i adresy złodziei, a nasze dowody będziemy przekazywali policji.

Większość naszej pracy to patrolowanie ulic Londynu i wypatrywanie oznak złodziei. Gdy zauważamy jakąś podejrzaną sytuację, staramy się utrudnić dzień złodziejom najbardziej, jak to możliwe. Czasem wystarczy chociażby obecność albo zaśpiewanie piosenki lub zatańczenie, aby złodzieje zdecydowali zrezygnować z kradzieży.

W wywiadzie dla BBC, Shane dodaje:
„Szanujemy policję, jednak środki, jakie władze mogą przeznaczyć na walkę ze złodziejami motocykli, wahają się w zakresie od zera do niczego.

Nie jesteśmy superbohaterami, nie uważamy się za osoby ponad prawem. Jesteśmy tu tylko po to, żeby powstrzymać kradzieże.”

Motocykliści z grupy Biker Biker jeżdżą na przeróżnych sprzętach, od Harley-Davidsonów, po Hondy Grom. Mimo, że Scotland Yard wyraźnie odradził samodzielną walkę ze złodziejami, o grupie Biker Biker jest w Anglii już głośno, między innymi za sprawą wywiadów w MCN oraz BBC News.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl