BMW: nie będzie kolejnych modeli retro z linii R NineT
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2018

Pięć odmian R nineT to wystarczająco. Oczekiwanego Bobbera jednak nie będzie.

Linia R nineT od BMW okazała się niemałym sukcesem. Motocykle mają konstrukcję modułową, oferują właścicielowi wiele możliwości modyfikacji, a do tego w ofercie obecnych jest aż 5 odmian:
– R nineT,
– R nineT Scrambler,
– R nineT Racer,
– R nineT Pure,
– R nineT Urban G/S.

W swoim raporcie rocznym, BMW Motorrad stwierdza, że „rodzina R nineT jest teraz kompletna”, jednocześnie przypominając udaną premierę modeli Urban G/S, Pure oraz Racer.

Taka informacja zamyka furtkę dla wszystkich, którzy mieli nadzieję na kolejny model w postaci Bobbera. Szczególnie po tym, gdy w w 2016 roku BMW zaprezentowało model koncepcyjny R5 Hommage z kompresorem, który był hołdem dla BMW R5 z 1936 roku.

BMW R5 Hommage – model koncepcyjny

Skoro BMW zamyka już rozwój linii R NineT, na czym teraz teraz skupi swoje moce przerobowe. Czy stale rosnąca gama Ducati Monsterów i Scramblerów nie odbierze BMW zbyt wielu klientów? I czy rzeczywiście w palecie BMW R NineT nie ma już miejsca na kolejny model, na przykład Bobber?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły