BMW: nie będzie kolejnych modeli retro z linii R NineT

- Piotr Jędrzejak

Pięć odmian R nineT to wystarczająco. Oczekiwanego Bobbera jednak nie będzie.

Linia R nineT od BMW okazała się niemałym sukcesem. Motocykle mają konstrukcję modułową, oferują właścicielowi wiele możliwości modyfikacji, a do tego w ofercie obecnych jest aż 5 odmian:
– R nineT,
– R nineT Scrambler,
– R nineT Racer,
– R nineT Pure,
– R nineT Urban G/S.

W swoim raporcie rocznym, BMW Motorrad stwierdza, że „rodzina R nineT jest teraz kompletna”, jednocześnie przypominając udaną premierę modeli Urban G/S, Pure oraz Racer.

Taka informacja zamyka furtkę dla wszystkich, którzy mieli nadzieję na kolejny model w postaci Bobbera. Szczególnie po tym, gdy w w 2016 roku BMW zaprezentowało model koncepcyjny R5 Hommage z kompresorem, który był hołdem dla BMW R5 z 1936 roku.

BMW R5 Hommage - model koncepcyjny

BMW R5 Hommage – model koncepcyjny

Skoro BMW zamyka już rozwój linii R NineT, na czym teraz teraz skupi swoje moce przerobowe. Czy stale rosnąca gama Ducati Monsterów i Scramblerów nie odbierze BMW zbyt wielu klientów? I czy rzeczywiście w palecie BMW R NineT nie ma już miejsca na kolejny model, na przykład Bobber?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl