Lista startowa 24h Le Mans – kto u Polaków?

- MotoRmania

Organizatorzy perły w koronie FIM EWC, 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, opublikowali wstępną listę startową na tegoroczną edycję francuskich zmagań. Wśród polskich ekip jest kilka znaków zapytania. 

Przede wszystkim dwa nazwiska zniknęły ze składu Wójcik Racing Teamu. Chrisa Bergmana zabraknie w ekipie 77, ponieważ wystartuje w tym czasie w rundzie World Supersport. Kto go zastąpi? Póki co nie wiemy.

Z kolei w ekipie 777 brakuje Piotra Biesiekirskiego, który tydzień po Le Mans rozpoczyna sezon ME Moto2 i skupia się właśnie na rundzie na portugalskim torze Portimao. Start w najtrudniejszym wyścigu świata zaledwie kilka dni wcześniej w takiej sytuacji faktycznie nie byłby chyba dobrym pomysłem. Miejsce Piotrka u boku Marka Szkopka i Adriana Paska zajął Artur Wielebski.

Drugi z polskich zespołów, Team LRP Poland, póki co potwierdził tylko dwóch zawodników, Dominika Vincona i Bartka Lewandowskiego. Czy podobnie jak w Malezji dołączy do nich Jan Buhn?

W składzie zespołu Maco Racing brakuje z kolei nazwiska Pawła Szkopka, który wciąż leczy kontuzje nogi z Sepang, ale powinien być gotowy nie tylko na Le Mans, ale i kwietniowy start sezonu Alpe Adria / WMMP.

443A11EE-4C5E-4DB7-BA38-A967CBF562F2

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl