Uciekli z domu starości: MOTOCYKLEM NA FESTIWAL METALOWY.

- MotoRmania

W ubiegły weekend zgłoszono zaginięcie dwóch podopiecznych domu spokojnej starości w niemieckim Dithmarschen.

Okazało się, że dwaj seniorzy wymknęli się opiekunom, by wziąć udział w jednym z największych festiwali muzyki metalowej w Europie, a podróż mieli odbyć w motocyklu z koszem należącym do wnuka jednego z nich.

Pracownicy domu spokojnej starości w regionie Dithmarscher  zorientowali się w piątek wieczorem, że brakuje dwóch ich podopiecznych. Niezwłocznie o ich zaginięciu poinformowali policję. Mężczyźni zostali znalezieni w sobotę o godzinie trzeciej nad ranem na terenie festiwalu heavy metalowego Wacken Open Air – podała policja. Jak relacjonują funkcjonariusze, kiedy ich odnaleziono, byli „zdezorientowani i oszołomieni”.

– Zabrano ich do namiotu medycznego na terenie festiwalu i odesłano taksówką około godziny 6.30 nad ranem – przekazał rzecznik lokalnej policji. – Musieliśmy im wytłumaczyć, dlaczego muszą wracać do domu – stwierdził i dodał, że ostatecznie zgodzili się wrócić. Starsi panowie nie byli chętni do opuszczenia festiwalu. Udało się ich jednak przekonać. Na wszelki jednak wypadek do domu opieki wrócili w eskorcie policji. Podejrzewa się, że w akcji brał udział również wnuczek jednego z nich- właściciel motocykla, którym przyjechali, lub zostali dowiezieni.

– Najwyraźniej polubili festiwal metalowy – powiedział rzecznik policji z komendy Norddeutscher Rundfunk. „Nie dyskryminujemy seniorów” – napisano na profilu festiwalu na Twitterze. I dodano: „Nigdy nie jesteś za stary na rocka”. Na motocykle pewnie też nie 🙂

Zrzut ekranu 2020-02-04 o 10.26.45

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl