GMT94 Yamaha odchodzi z FIM EWC

- Mick

Francuski zespół GMT94 Yamaha, trzykrotni mistrzowie świata i zwycięzcy dziewiętnastu wyścigów FIM EWC, odchodzą z długodystansowych mistrzostw świata. 

Ekipa Christophe’a Guyota już w tym roku ściga się na dwóch frontach. W FIM EWC jej barwy reprezentują Niccolo Canepa, David Checa i były mistrz świata klasy 125, Mike di Meglio. Ten ostatni razem z GMT94 rywalizować miał również w pełnym cyklu MS World Supersport. W dwóch pierwszych rundach wywalczył jednak zaledwie jeden punkt i od trzeciej zastąpił go 20-letni Corentin Perolari. Ekipa opuściła jednak rundy, które kolidowały z FIM EWC.

Dzisiaj Christophe Guyot potwierdził, że start na Suzuce – na motocyklu w jubeliuszowych barwach z okazji 20-letnia R1-ki – będzie dla jego teamem ostatnim w FIM EWC. Canepa, Checa i di Meglio wystartują we wrześniu w pierwszej rundzie sezonu 2018-2019, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, ale już w innych barwach, podczas gdy GMT wystawi dwie maszyny dla młodych zawodników w World Supersport. Dla kogo dokładnie. Tego póki co jeszcze nie wiadomo.

Najpierw jednak podopieczni Guyota stoczą na Suzuce walkę o swój czwarty tytuł mistrzów świata FIM EWC. Do liderów tabeli, FCC TSR Honda France, tracą zaledwie dziesięć oczek, więc wszystko jest jeszcze możliwe. W Japonii wystartuje także polski zespół, Wójcik Racing Team, który podobnie jak drugą polską ekipę, LRP Poland, zobaczymy następnie w pełnym cyklu FIM EWC 2018-2019.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl